Масштабні навчання провели обласні МНС-ники на Черкащині [відео]

  Масштабні навчання провели обласні МНС-ники на Черкащині. За легендою: пасажирський та вантажний потяги зіткнулися на Смілянскій залізниці. Стався витік 10 тонн аміаку. Є постраждалі. Наслідки тренувальної аварії рятувальники ліквідували швидко, утім, їх керівники кажуть, що роботою підрозділів – не задоволені.

  Черкаські рятувальники вирішили не чекати надзвичайної ситуації, а створити її. За легендою навчань, вантажний потяг зійшов із рейок - внаслідок зіткнення з пасажирським. Стався викид 10 тонн отруйного аміаку.
   
  Сергій Марейченко, головний інженер Шевченківської дирекції залізничних перевезень: "У нас тут схід одного вагона, вільний доступ, підхід до місця ліквідації наслідків. У реальному житті може бути загромадження іншими вагонами, ускладнений під»їзд до самого сходу".

  На порятунок постраждалих одразу прибули близько сотні рятувальників. Одні – кинулися витягати людей із задимлених вагонів та намагалися припинити подальший викид аміаку у повітря. Інші – гасили полум’я.

  Петро Туренко, рятувальник: "Що навчання, що бойова робота мало чим відрізняється, напруга, нерви, відповідальність".

  Олександр Березовий, рятувальник: "На навчаннях, і на пожежах виконуємо ту саму роботу,  тут наче тренеруємося наче шоб потом, щоб потом на бойовому посту мать якісь навики". 

  Проте керівники навчань такими тренуваннями не задоволені. Кажуть: не було злагодженості у роботі різних підрозділів.

  Василь Стоєцький, директор департаменту цивільного захисту МНС: "Недоліки тут були при підготовці до навчань, насамперед первинні дії адміністрації щодо реагування на цю НС, це взаємодія з підрозділами міністерства надзвичайних ситуацій, вона повинна бути більш оперативнішою і більш ефективнішою".

  Загалом  у навчаннях взяли участь понад сто рятувальників, спеціальна важка техніка та пересувна  хіміко-радіолагічна лабораторія. Такі тренування на Черкащині проводять раз на 5 років.

  Євгенія Підлісевич, Юрій Підлісевич, Черкащина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Іран та Ліван категорично заперечують причетність до теракту в аеропорту Бургаса [відео]
  Наступний матеріал
  Герега просить ВР призначити позачергові вибори мера Києва
  Теги: