Фото Роман Балук/ZIK

Представник України в Мінських переговорах вважає, що РФ хоче зірвати святкування Дня Незалежності

  Росія відкрито й у великій кількості поставляє в окупований Крим і на окуповані території Донбасу багато важкої військової техніки, констатує представник України на Мінських перемовинах

  Представник України у робочій підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі та колишній секретар РНБО Євген Марчук вважає, що РФ хоче спробувати зірвати святкування 25-ї річниці Незалежності України, постачаючи велику кількість важкого озброєння у тимчасово окуповані райони Донбасу та Крим. Про це Марчук написав на своїй сторінці у Facebook.

  Представник України на переговорах у Мінську звернув увагу, що Росія відкрито у великій кількості поставляє в окупований Крим і на окуповані території Донбасу багато важкої військової техніки, здебільшого наступального характеру.

  "На мій погляд, Росія просто готується відзначити 25-ту річницю Незалежності України. Можливо, навіть так, як це вона зробила в 2014 році, тільки з деякими поправками на нинішні реалії", – заявив Марчук.

  Він вважає, що "не може змиритися Росія з тим, щоб 25-та річниця української Незалежності пройшла нормально, щоб до Києва на святкування приїхали лідери провідних країн світу".

  "Навіть, якщо Росія і не ризикне повторити щось на зразок серпня 2014 року, то створювана нею ситуація великої вірогідності серйозної ескалації буде невідворотно продукувати високу гіпотетичність загрози особистій безпеці поважним гостям та їхній відмові приїзду до Києва. Думаю, що в Росії уже розроблений і задіяний план, як не тільки зіпсувати, а як зірвати святкування 25-ї річниці Незалежності України", – зауважив Марчук.

  Він також вважає, що святкування Дня Незалежності України має символічний характер не тільки для України та Європи, а й для РФ, тому що вона бажає зірвати це святкування. "Україна вже більше двох років знаходиться у стані війни з Росією. Є поразки – є і перемоги. Але є те, чого немає ні в кого із європейських країн – це більш ніж дворічного досвіду ведення війни із ядерною наддержавою. Війни специфічної, нетрадиційної", –наголосив представник України в Мінських переговорах.

  Саме тому, на думку Марчука, символізм 25-ї річниці Незалежності України для Росії – це своєрідна небезпека, небезпечний приклад для неї самої і для її нинішніх сателітів.

  "Наша оборонно-безпекова система уже має хороший досвід, і переконаний, активно працює по забезпеченню безпеки проведення 25-ї річниці Незалежності не тільки в Києві. Багато буде також залежати від нормальної пильності громадян. Особливо напередодні 24 серпня. На мій погляд, це той випадок, коли на два-три дні кожен чоловік має відчути себе добровільно мобілізованим", – підкреслив Марчук.

  Як повідомляв 5.ua, 18 липня 2016 року Марчук заявив, що російських танків на Донбасі більше, ніж у Німеччини та Британії разом взятих

  Попередній матеріал
  Окупанти б'ють у пристріляні позиції – чільник ВЦА Красногорівки
  Наступний матеріал
  НАБУ передало до Генпрокуратури документи ПР, які дозволять дослідити узурпацію влади Януковичем
  Теги:
  Loading...

  Росія нарощує військове угрупування і не збирається виходити з Донбасу – Марчук

  У Мінську вирішує все не тристороння контактна група – Марчук

  Марчук: Ситуацію на Сході неможливо вирішити тільки дипломатичним шляхом

  Марчук: Мінська група узгодила відведення військ від лінії розмежування

  Євген Марчук: Стратегічна мета Росії була не стільки захопити Донецьк, як створити анклав, який би тероризував Україну

  Євген Марчук - інтерв'ю