Майже столітній дзвін знайшли на Тернопіллі (репортаж)

  Мешканці села Купчинці ще під час Другої світової війни заховали церковний інструмент від фашистів. І тільки тепер вже нове покоління населеного пункту його віднайшли. Селяни кажуть, точного місця, де закопана реліквія не знали, тому на пошуки пішли роки.

  Закопаний дзвін житель села Купчинці Михайло Водарський шукав понад 20 років. Його батько був одним з тих, хто рятував церковну реліквію від фашистів під час Другої світової. Тоді загарбники хотіли відправити дзвін на переплавленння, але селяни вночі поховали його під землею неподалік церкви. Приблизне місце батько Михайлові Водарському показав, проте щорічні пошуки з 90-го року не давали результатів. І лише тепер дзвін нарешті знайшли.

  Михайло Водарський: "Тато заповів. Казав, якби я вмер, то дзвін закопаний на городі. Я ніяк не міг натрапити на то місце.. Била нема. Певне повинне там бути. Било і кріплення певно там є. Коли знімали, вдарив дзвін, то било вони зняли."

  Сердечника, чи як кажуть била, селяни поки що не знайшли. Зараз намагаються відчистити дзвін, який пролежав у землі понад 65 років. Протирають церковний музичний інструмент оцтом, а також спеціальної рідиною, яку колишні односельці надіслали з Італії. Мешканці Купчинців сподіваються, незабаром цей дзвін лунатиме, як колись.  

  Дмитро Барський: "Я пам`ятаю, я ходив до третього класу. Ми тут бавилися, гаївки водили. Я не годен був дзвонити. Він дуже голосно дзвонив, було чути аж в Настасові за 8 кілометрів. Я був свідком, як денце знайшли. Людей найшло багато, то всі плакали".

  Місце, де висів найбільший церковний дзвін, усі роки лишалося порожнім. Тепер селяни виготовляють нового сердечника та кріплення, і сподіваються почепити відреставрований інструмент до храмового свята 28-го червня. 

  Тетяна Тарасенко, Антон Слободян, Тернопілля, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.51Мб)

  Попередній матеріал
  В Ригу повернули символ міста - "золотого півника"
  Наступний матеріал
  Розкрито таємницю розстрілів у Чернівецькій тюрмі (репортаж)
  Теги:
  Loading...