Майстер створив мініатюрну Конституцію України вагою в 15 грамів

  Буквами, завбільшки в один міліметр - написали основний закон України. Найменшу конституцію - презентували у музеї книги та друкарства у Києві. Міні примірник - налічує сто шісдесят сторінок, розміром 2 на 3 сантиметри. Вага мистецього витвору - 15 грамів.

  Прочитати міні-конституцію без окулярів - не проблема. А от щоб написати дев`ять із половиною тисяч літер з основного закону, без збільшуваного скла - не обійшлося.

  Ігор Степанов, художник-графік: "Других вариантов не было, кроме как идти к офтальмологу. Несколько тестирований провели, определили чёткое фокусное расстаяние, конус оптимального зрения и под это дело сделали специальные очки".

  Щоб і вималювати кожну літеру авторським шрифтом, і не дати фарбі розпливтися, шукали унікальні інструменти. Мініатюрне перо із шелфілдської сталі,  тонкий, але міцний фінський папір і спеціальна індійська туш. Палітурку - виготовили у Донецьку.

  Ігор Степанов, художник-графік: "Основу рубашки составляет специальная вставочка, а обкладинка - это натуральная кожа, тиснения, очень тоже кропотливая и мелкая робота".

  На титульній сторінці - розмальований золотом герб. На решті - десятина конституційного тексту. Автори ідеї переконані - цього вистачить, щоб захотіти прочитати основні права і обов`язки повністю.

  Владислав Новаковський, автор ідеї, юрист: "Людина, яка побачить цю конституцію в музеї, звичайно вона не вивчить основний закон, але з`явиться можливість і бажання у людини почитати це в оригінальному форматі".

  Поки що маленька конституція - єдина сучасна мініатюра у музеї, утім невдовзі художник обіцяє відновити це мистецтво і поповнити експозицію новими витворами.

  Інна Неродик та Влад Каретник, 5 канал

  Попередній матеріал
  На Донеччині згадували жертв авіакатастрофи у селищі Суха Балка
  Наступний матеріал
  У Мистецькому арсеналі відкрили масштабну виставку українського мистецтва
  Теги: