Магазин товарів, вироблених у тюрмах, відкрили в Гостомелі [відео]

  Магазин товарів, вироблених у тюрмах, відкрили сьогодні в Гостомелі. Це перша така крамниця на всю Київську область. Асортимент широкий - від дитячих гойдалок і велотренажерів до ікон і хрестів. Бачила крам Ольга Петрів.

  Ольга Петрів, "5 канал": "Їхні руки і крали, і наркотики збували. А тепер малюють пори року. Пораються шість днів на тиждень".

  Борис поцупив чужу машину - тепер сидить у виправній колонії і малює на її стінах весну.

  Борис Гришин, засуджений: "Вся колонія буде розмальована".

  Тюремні панно - то для краси. А це вже те, що потім піде на продаж. Поки всі інші пішли на обід, Денис продовжує щось крутитити. Він збирає причепи. Денна норма...

  Денис Яковенко, засуджений: "Двадцять прицепов, да. Ничего не спасает, работаем".

  Олександр Капацин, в.о. директора підприємства: "Середня зарплата 430 гривень в місяць". 

  А тут сортують поліетиленові пакети. Їх потім перероблять на пластмасові труби.

  Вадим Омелянкін, засуджений: "Пришел настроил станок и делаю трубу -шо на свабоде, можна сказать".  

  Наглядачі таких тюремних роботяг нахвалюють.

  Дмитро Чистяков, майстер цеху: "Я точно знаю, что они выйдут на работу ровно в семь, трезвые, безусловно. Ну по крайней мере в пьянством у меня не было ни одного случая, и с кражами тоже не было".

  Щоб добро не залежувалось, поруч із колонією відкрили магазин. Саму крамницю - теж будували в`язні.

  Олег Зелений, засуджений: "Був засуджений за мобільний телефоню взяв подзвонити, не віддав. Прийшов віддавати - уже сидять працівники міліції".

  За мобілку Олег два роки уже відсидів - тепер у нього соціальна реабілітація. Саме він магазин будував, квіти навколо садив, святкові кУльки чіпляв, і сходи до відкриття мив.

  Олег Зелений: "Займаюсь любимою справою".

  Усміхнена продавчиня з короваєм зустрічає перших потенційних покупців. Начальство Державної пенітенціарної служби переступає поріг. І одразу рекламує тюремний крам.

  Дмитро Василевський, заступник начальника Державної пенітенціарної служби в Київській області: "Шкатулочка - вот так открываеться. Ага, злиплася. Вы ж видите, мебель очень хорошая, под старину. Также вы видите урны, матрацы, устройство для паркування, и цены у нас ниже, чем у конкурентов. Обратите внимание, при входе в обласную администрацию стоят две наших лавочки. Работаем под заказ, гробы тоже есть".

  Але на рекламі усе й закінчилось. Тюремне начальство виходить з магазину без покупок.

  Дмитро Василевський, заступник начальника Державної пенітенціарної служби в Київській області: "У меня нет этой продукции. То есть я не покупал. Я не боюсь, нет".

  Такі лавки і дитячі майданчики столична влада закупляє для киян. А автобусна зупинка, виготовлена в колонії, уже стоїть в Гостомелі. Коштує сім тисяч гривень. Можна замовити собі і місце для куріння за п`ять тисяч.

  Мешканці Гостомеля магазин десятою дорогою не обходять. Тюремної енергетики не бояться. Однією з перших на шопінг навідалася Антоніна Павлівна.

  Пенсіонерка: "Буду брать таку лавочку собі під хату сидіть". 

  Але за три години з часу урочистого відкриття ніхто тут так і не затоварився. Наразі гостомельці думають, як назвати, а то магазин-склад звучить надто прозаїчно.

  Перший перехожий: "Можна "Зона" назвать".

  Другий перехожий: "Я бы назвал "Тысяча мелочей", изготовленных осужденными".

  Ольга Петрів та Олексій Тищенко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  П’ять велетенських олімпійських кілець встановили на Тауерському мосту в Лондоні
  Наступний матеріал
  Віталія Запорожця засудили до 14 років в`язниці [відео]
  Теги: