Олексій Білошицький
Олексій Білошицький 5 канал

"Листів щастя" не буде: в поліції пояснили, як працюватимуть TruCam на дорогах України

Встановлення камер TruCam наразі не передбачає автофіксації порушень ПДР

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький розповів про те, як працюватимуть камери TruCam і чи зможуть українці отримати поштою так званий лист щастя. 

"Листом щастя" називали поштове повідомлення про вчинення правопорушення, тобто коли існувала система автоматичної фіксації, яка потім була розбита Конституційним Судом. На мою думку, її запровадили поспіхом, були певні помилки в цьому питанні. Тоді направлялися ці "листи щастя", і людина отримувала повідомлення чи постанову про вчинення правопорушення", – нагадав заступник начальника Департаменту патрульної поліції.

При цьому, він зазначає: встановлення камер TruCam не передбачає автофіксації порушень ПДР.

"Наразі ми не говоримо поки що про систему автоматичної фіксації. Вона буде. Але темпи, за якими рухається створення системи, просто неймовірні... Ті темпи, які я зараз бачу, дають підстави мені говорити, що це кінець 2018-го або початок 2019-го року", – поточнив Білошицький.

Він пояснив, як водії отримуватимуть штрафи.

"Та система, яка є зараз, – це система фіксації швидкості руху за допомогою спеціальних приладів. Вона не є такою, що працює в автоматичному режимі. Тобто, це не автофіксація, а прилад, який фіксує швидкість, робить безпосередньо фото- та відеофіксацію. Транспортний засіб зупиняють на місці. Тобто, не надсилають "листи щастя", а поліцейський зупиняє машину на місці, йде спілкування з правопорушником, розгляд справи на місці, виноситься постанова і одразу є правопорушення і притягнення до відповідальності", – пояснює співрозмовник. 

Також у патрульній поліції пояснили: Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено притягнення до відповідальності (штраф) за перевищення швидкості на понад 20 км/год. Тобто, якщо дозволена швидкість становить 50 км/год, то штраф ви отримаєте в разі руху зі швидкістю 70 км/год і більше. При цьому, навіть швидкість у 52 км/год фактично вже є порушенням ПДР. 

  • Штраф за перевищення швидкості на 20 км/год - 255 гривень; 
  • Штраф за перевищення швидкості на 50 км/год - 510 гривень. 

Більше подробиць – у відео: 

Нагадаємо, з 8 жовтня в Україні на дороги повернулися спецзасоби для вимірювання швидкості. Йдеться про сканер TruCAM – такі прилади застосовуватимуть на ділянках підвищеного ризику, зокрема, у місцях концентрації ДТП та на аварійно-небезпечних ділянках. 

Дивіться також фотогалерею: 

Безпековий рейд на перевізників: які порушення виявили на дорогах України – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Допомога потерпілим з Ічні та мирова з "Нафтогазом" – включення із засідання Київради
Наступний матеріал
Синод Вселенського Патріархату: "5 каналу" стало відомо, коли розглянуть українське питання