Львівському музею повернули ікону викрадену 27 років тому

  Викрадену у Львові старовинну дерев`яну ікону сьогодні повернули на батьківщину. Раритет шістнадцятого століття "Покрова Богородиці" торік купив в одній із європейських країн московський колекціонер Ігор Возяков.

  Що картина крадена - не знав. Дізнавшись, вирішив повернути до Національного музею у Львові, звідки образ поцупили ще в 1984 році. Тоді з фондосховища сакрального мистецтва зникло двадцять дві ікони XV-XVIII століть. З них знайшли тільки половину. Сьогодні в Києві акт передачі святині врочисто скріпили підписами - сам дарувальник і директор музею у Львові. Уже завтра цінний експонат доставлять на Галичину. Оціночна вартість ікони- триста п`ятдесят тисяч євро.

  Ігор Возяков, російський колекціонер: "Но это не значит, что мы эти деньги заплатили. Цена - я не могу ее раскрыть. Но около того. В тот момент, когда мы не покупали, а рассматривали эту вещь, конечно, никакого понимание того, что она была из Львова, что она была из этой Национальной галереи,  не было".

  Ігор Кожан, директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького: "Він придбав ту річ і віддає її там, де вона має бути. Він дарує Покрову, а Покрова оберігає всіх нас. Цей сюжет іконопису був дуже популярний, дуже улюблений в Україні".
   

  Попередній матеріал
  День Суботова у Мамаєвій слободі [відео]
  Наступний матеріал
  Українських дітей, що отруїлися у болгарському таборі, виписали з лікарні
  Теги: