Львівська залізниця відзначила 150-річчя [відео]

  Львівська залізниця святкує 150-річчя. З цієї нагоди до Львова приїхав паротяг, який півтора століття тому зробив перший рейс із Відня до Львова. Відзначали подію на головному вокзалі міста театралізованим дійством.

  Австрійський "Ярослав". Саме такий потяг 1861-го року вперше зупинився на львівському вокзалі.  Паротяг зі швидкістю 30 кілометрів за годину тягнув за собою вагон та чотири візки. Першими пасажирами рейсу Відень-Львів була австрійська інтелігенція. У відтворенні подіїї тих часів узяли участь львівські студенти.

  Михайло Ділай на Львівській залізниці пропрацював 40 років. Чоловік ще пам`ятає робочі паротяги. Каже, тодішня техніка була надійною, але повільною.

  Михайло Ділай, залізничний ремонтник: "Хороші були паровози, я їх ще застав... Швидкість була мала, правда. Потрібно було добре давати пару, щоб розігріти..."

  Для керівництва "Львівської залізниці" раритетні паротяги – на вагу золота. За півтора сторіччя зберегти таких машин вдалося небагато.

  Богдан Піх, начальник ДТГО "Львівська залізниця": "Найстаріші вагони, ми зараз дивилися, це вагони 1915-го року і паровози 30-х - 50-х років. Але принцип залишився старий. Їхав в голові паровіз і тягнув за собою вагони".

  На залізничному вокзалі Львова до ста п`ятдесятиріччя відкрили меморіальну дошку. На ній українською та німецькою мовами зазначено дату початку залізничного сполучення на території України.  

  Віталій Ковела, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  Леді Гага стала фаворитом вручення нагород європейського MTV
  Наступний матеріал
  У Києві пройшли мітинги та сутички комуністів і націоналістів
  Теги:
  Loading...