Юрій Луценко
Юрій Луценко YouTube

Луценко про реформу прокуратури: Генпрокурор втратив "диктаторські" повноваження

Юрій Луценко переконаний, що потрібно покінчити з будь-якими проявами тоталітаризму, у тому числі у прокуратурі

В Україні набрав чинності закон "Про прокуратуру" в частині виконання положень щодо функціонування органів прокурорського самоврядування та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Про це під час прес-конференції у Рівному повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає прес-служба ГПУ.

Луценко сказав: "Зараз починається радикальна реформа у системі управління органів прокуратури в державі. Раніше генеральний прокурор мав повноваження особисто, самостійно призначати на посади і знімати будь-кого. Тепер все змінюється, згідно з чинним законодавством, з 15 квітня я втратив "диктаторські" повноваження по призначенням", – розповів Луценко.

Окрім того, він також заявив, що упродовж місяця буде сформовано органи прокурорського самоврядування.

Генпрокурор сказав: "Згідно Закону відбудуться збори працівників прокуратур усіх рівнів та центрального апарату, які оберуть делегатів для участі у Всеукраїнській конференції прокурорів, під час якої вже буде обрано членів до Ради прокурорів України та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів".

Саме ці органи, за словами Луценка будуть формувати кадрову політику – від заступників Генпрокурора до прокурорів району, що сповільнить кадрову роботу. При цьому він додав: "Але, мені здається, це дуже добре з огляду на те, що прокуратура перестане бути пострадянською. Я усвідомлюю, що виникне багато організаційних проблем, тим не менше це крок у правильному напрямку, з будь-якими проявами тоталітаризму, в тому числі в прокуратурі, треба покінчити".

Як повідомлялося, у квітні Президент України Петро Порошенко затвердив зміни до Кримінального кодексу.

Попередній матеріал
Нарешті став на ноги: як "Біотех-реабілітація" врятувала українського бійця
Наступний матеріал
ЗМІ оприлюднили невідомі деталі плану Трампа щодо Сирії, що його Тіллерсон озвучив Путіну
Loading...