Не можна говорити про ефективну медичну допомогу в СІЗО, коли лікар носить погони - Лутковська

  Валерія Лутковська заявляє про необхідність незалежної медицини в слідчих ізоляторах

  Незалежний лікар має приймати рішення про те, що особу з СІЗО необхідно госпіталізувати. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Погляд" заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

  "Ми не можемо говорити про ефективну медичну допомогу в ситуації, коли лікар носить погони. Не тому що поганий лікар, а тому що перед лікарем вникає питання: що конкретно йому виконувати - ту клятву, яку він давав як лікар України чи наказ керівництва адміністрації, чи там установи виконання покарань про те, що не мають бути зафіксовані тілесні пошкодження, наприклад, у конкретної людини. А, наприклад, від фіксації в подальшому залежить питання відшкодування шкоди, яка завдана незаконними діями співробітниками правоохоронних органів", - сказала вона.

  Уповноважений Верховної Ради з прав людини зауважила: "Я тут підтримую абсолютно Юрія Віталійовича в тому, що медицина має стати незалежною в частині того, що саме незалежний лікар має приймати рішення про те, що особу необхідно госпіталізувати ... готова надати ті наробки, які в нас вже є у секретаріаті Уповноваженого з прав людини, тому що це дійсно буде величезне полегшення для тієї людини, яка потрапляє в установи пенітенціарної системи".

  Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заявила, що найближчим часом сподівається на часті візити до СІЗО.

  Попередній матеріал
  Луценко звільнив з ГПУ скандального екс-посадовця міліції
  Наступний матеріал
  Міс-США вперше стала дівчина-військовослужбовець

  Грицак: Російські ГРУшники планували підірвати СІЗО служби безпеки

  Генпрокурор озвучив результати перевірки СІЗО СБУ в Києві

  Глава СБУ і Генпрокурор нагрянули з перевіркою в СІЗО

  Мінливості долі: Луценко відвідав свою камеру у Лук'янівського СІЗО

  У Лук'янівському СІЗО проводять комплексну перевірку

  5 канал - трансляція наживо