5 канал

Лопаскине: як виживає село у "сірій зоні"

Шлях між Лопаскиним та Трьохізбенкою приваблює контрабандистів та диверсантів. Тому й рейди тут проводять постійно.

Село Лопаскине на Луганщині перебуває в так званій "сірій зоні". На околицях населеного пункту тримають оборону українські військові, а спецпідрозділи поліції проводять контрдиверсійні операції у самому селі. Разом з батальйоном спецпризначення "Луганськ-1" патрулювали територію і журналісти "5 каналу".

Так щодня прочісують так звану "сіру зону" бійці батальйону "Луганськ-1". Кажуть, шлях між Лопаскиним та Трьохізбенкою приваблює контрабандистів та диверсантів. Тому й рейди тут проводять постійно.

Бійці кажуть, це чи найнебезпечніша ділянка у цій місцевості. Українські патрулі майже потрапляють під обстріли ворожих диверсійно-розвідувальних груп. У травні тут загинула мобільна група з працівників СБУ, Збройних сил та Державної фіскальної служби.

Спецпризначенці розповідають - з України на непідконтрольну територію місцеві контрабандою постійно намагаються щось переправити. До села автотранспортом, далі через річку.

Від того, що село знаходиться в так званій "сірій зоні", потерпають і місцеві. В селі не залишилося жодного магазину. До найближчого на контрольованій Києвом території 15 кілометрів. А на окупованій - лише три. Тож дехто з місцевих також переправляється через річку на окуповану територію за харчами.

Виживають місцеві тут переважно за рахунок гуманітарної допомоги. До того ж їм доводиться чи не щоночі ховатися від обстрілів терористів. Нині в селі лишилось близько п'ятдесяти мешканців.

Попередній матеріал
Хітом соцмереж стало нове відео танцю в АТО – цього разу на капоті "Козака"
Наступний матеріал
Юридичних механізмів для вирішення питання Савченко немає - нардеп
Loading...