Про це в ефірі "5 каналу" повідомив начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА Роман Ткачук.
"З моменту отримання від Гідрометцентру повідомлення про погіршення погодних умов, що обумовлені зниженням температури, в Києві підготовлені пункти обігріву. В дійсності в нас підготовлено їх більше 50. На першому етапі ми вводимо більше 30 пунктів, вони розташовуються у приміщеннях комунальних підприємств, лікарнях та територіальних підрозділах Департаменту соцзахисту. Для початку ми підготували в кожному районі міста по три пункти обігріву, один з яких, однозначно, має працювати цілодобово. Будь-яка людина може звернутися в даний пункт обігріву, попити гарячого чаю, за необхідності – отримати першу долікарняну допомогу", – зазначив Ткачук.
Водночас, голова Спільноти Святого Егідія Юрій Ліфансе заявив про низьку ефективність роботи пунктів обігріву, опираючись на досвід попередніх років.
"Сьогодні вночі вийшов прес-реліз КМДА про те, що в Києві відкриють 125 пунктів обігріву. На жаль, це копія минулорічного релізу. Найбільша проблема пунктів обігріву це те, що вони розташовані в держустановах, тому вони працюють за графіком робочого дня, а вночі немає де сховатися. Минулого року, коли ми почали приводити бідних до цих місць, виявили, що багато з них просто не працюють. Два роки тому ще відкривалися намети МНС, яких було менше 10, але там були військові, які 24 години виконували інструктивні командування і такі пункти набагато ефективніші. Найчастіше бездомні будуть ховатися у місцях, де відкриті двері, тобто, в під’їздах чи підвалах. І за таких умов, хотів би нагадати, що вигнати бездомного на такий мороз, це не тільки неповага чи байдужість, це просто вирок на смерть. Тому дуже прошу всіх у ці морози хоча б не виганяти цих людей", – додав він.
Нагадаємо, 6-7 січня у зв'язку з вторгненням в Україну арктичного повітря очікується різке зниження температури – до 26 градусів морозу.
Дивіться також: