Ліна Костенко
Ліна Костенко Facebook

Ліна Костенко святкує 91-й день народження

  Читайте по-русски
  Вона є авторкою близько двох десятків поетичних збірок

  Одна з найвідоміших українок сучасності, письменниця й поетеса Ліна Костенко святкує сьогодні свій 91-й день народження, передає "5 канал".

  Костенко є авторкою близько двох десятків поетичних збірок і видань. Письменниця не боялася критики за проукраїнську позицію у період радянських часів. Також була активною учасницею дисидентського руху і за це їй забороняли друкувати свої твори. Її сучасним творінням є роман "Записки українського самашедшого", який Ліна Костенко написала після Помаранчевої революції.

  Попри те, що її творчістю захоплюються в Україні та поза її межами, сама поетеса зайвої уваги не любить. У 2005 їй хотіли присвоїти звання Героя України, та мисткиня відмовилася приймати цю нагороду. Проте за історичний роман у віршах "Маруся Чурай" Костенко удостоєна Шевченківської премії. Окрім творчості, вона займалася і благодійністю. Долучилася до гуманітарної допомоги українським військовим, які нині боронять території нашої держави від загарбника. Також передавала їм на схід свої збірки поезій і висловлювала свою підтримку.

  Нагадаємо, Ліна Костенка стала музою для відомих українських музикантів.

  Попередній матеріал
  Рада призупиняє засідання на період локдауну в Києві
  Наступний матеріал
  "Залишаються лічені тижні": США готують проти Росії нові санкції та інші "невидимі" заходи
  Loading...