5 канал

Лікарі розповіли, як уникнути обмороження

Обморозитися або переохолодитися можна навіть за плюсової температури

Наслідки холодів додали клопоту лікарям. Майже 9 сотень українців звернулися до медзакладів, зі скаргами на переохолодження чи обмороження. 750 хворих довелося шпиталізувати. Зараз нібито потеплішало, але медики нагадують, що не варто розслаблятися, отримати обмороження можна і коли на термометрі невеликий плюс. Матеріал Ксенії Дворнікової. 

У центрі термічних уражень столичної лікарні № 2 від наслідків обмороження лікуються 13 мешканців Києва. Серед них і 49-річний Володимир Жданов. Розповідає: обморозив пальці на руках зо два тижні тому, коли стояли 15-градусні морози. Чоловіка попросили принести води у бутилях з бювету. На морозі без рукавиць чоловік перебував чверть години. Коли увійшов до приміщення, зрозумів: потрібно терміново іти до лікарні.

"Пальці побіліли і боліти почали, і трохи опухати. Я одразу зрозумів що це", – згадує Володимир.

У лікарні уражені пальці Володимиру медики намагаються врятувати. І вкотре закликають не вживати алкоголю.

5 каналМарія Арутюнян, в.о. завідувача дитячого опікового відділення Київської міської клінічної лікарні №2, наголошує: "Найчастіше таку травму отримують люди в стані алкогольного сп'яніння, ті, які не адекватно поводяться на вулиці, ті, які випивши певну кількість алкоголю, засипають і лежать в снігу певний час. Рідко це пацієнти, які працюють, змушені щось робити на вулиці і не відчувають що у них вже досить сильно промерзли пальці, ноги, стопи".

Щоби уберегтися від відмороження, медики радять тепло одягатися, не забувати про шапку, рукавиці та устілки, періодично пити теплі напої, наносити на обличчя жирний крем за 20 хвилин до виходу на вулицю та утримуватися від вживання алкоголю. І застерігають: обморозитися або переохолодитися можна навіть за плюсової температури.

Георгій Козинець, головний позаштатний спеціаліст МОЗ зі спеціальності "Комбустіологія", додає: "Перш за все відморожуються кисті, стопи, обличчя, тобто вушні раковини, ніс. Сприяє цьому тісне взуття, носіння тяжкої ноші, тобто людина йде з базару, з магазину, передавлюючи судини. І є можливості отримати обмороження навіть при температурі +4°C".

До груп ризику медики відносять людей із судинними захворюваннями, інвалідністю, дітей та вагітних жінок. Особливу увагу закликають приділяти і підліткам, які можуть одягатися не за погодою.

Ксенія Дворнікова, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
Оприлюднено імена трьох загиблих українських військових, тіла яких передали бойовики
Наступний матеріал
Операторку з Угорщини, яка поставила підніжку мігранту з дитиною на руках, умовно засудили до 3-х років
Теги:
Loading...

Від початку холодів в Україні від обмороження й переохолодження померли 40 людей – МОЗ

Негода на Закарпатті: після лютих морозів в область прийшло швидке потепління і рясні снігові бурі

Негода у світі: люті морози у Європі та найбільша за 30 років повінь у Таїланді

Мороз не лякає: У Львові відбувся парад звіздарів

Люті морози: Як працюють у Києві пункти обігріву

Критична аварійність: через негоду за добу загинули 6 громадян і 66 травмовані