Леоніду Кравчуку - 75 (РЕПОРТАЖ)

  Зібрав журналістів сьогодні перший Президент Незалежної України. Час його керування країною відзначився і фактичною втратою Україною ядерної зброї та флоту, і гіперінфляціями, і появою сумок торгашів, названих на його честь - кравчучками. Святкуючи 75 Леонід Кравчук про щось шкодує, багото чому і радіє перед телекамерами. На свій ювілей демонструє публіці свою родину і виставку власних світлин.
  Він перший сказав, що Україна незалежна. Першим отримав право керувати нею.

  Леонід Кравчук, Президент України (1991-1994 рр.): "Важко загалом бути Президентом. А першим особливо важко. От я прийшов, а в мене нічого не було. На столі порожню. Перший Указ, як сьогодні пам`ятаю, як організувати роботу Президента".

  У свої 75 Леонід Кравчук вирішив не лише приймати подарунки. А й дарувати їх. Він зібрав фотографії, які розповідають про весь його життєвий шлях, і запросив на виставку колег та друзів. Перші керівники країни вирішили привітати ювіляра не в публічний спосіб. І подарунків теж не показали. А ті, хто прийшов на виставку, своїх дарів імениннику не приховували.   

  Ганна Герман, народний депутат України: "Я принесла Леоніду Даниловичу старовинне перо, яким писали поеми".

  Іван Васюник, віце-прем`єр-міністр: "Я подарував статуетку Богдана Хмельницького".

  Хитрим лисом назвали Леоніда Кравчука і колеги і політичні опоненти за його вміння знаходити компроміси у будь-якій ситуації. Перший Президент України каже, що не було в кого навчитися політичної грамоти, тому читав історію американських керівників. А згодом сам став прикладом для багатьох українських політиків. Навіть колишніх конкурентів.

  Сімейне життя гарант конституції ніколи не виносив на люди. Нині вперше увесь рід Кравчуків з`явився на публіці. Але і в сім`ї політичні розмови - це табу.

  Олена, невістка: "В сім`ї про політику ніколи не говорили. Він займався онуками. Був з дружиною, з сином з невісткою. Отак".

  В історії - Леонід Кравчук завжди буде першим Президентом України. А в народі - завжди будуть люди, які користуватимуться кравчучками. Так назвали візки для важких сумок. Власник цього прізвища нині гордий тим, що і в такий спосіб увічнили його ім`я. Єдине, про що шкодує ювіляр, що свого часу не вистачило мужності ухвалювати непопулярні рішення.

  Леонід Кравчук, Президент України (1991-1994 рр.): "Шкодую, що і я, і Кучма і Ющенко цього не роблять, бо хочуть щоб люди їх любили".

  Ірина Герасимова, Максим Шинкаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (10.7Мб)
  Попередній матеріал
  Презентовано диски з роздумами Любомира Гузара про життя (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Словаччина поновлює експлуатацію АЕС
  Теги: