Кириленко: Кремль хоче змусити українців, які проживають в РФ, забути про своє коріння

  Віце-прем’єр звинуватив Росію у політиці денаціоналізації українців

  Російська Федерація проводить політику денаціоналізації українців, які перебувають на її території. Про це на відкритті VI Всесвітнього форуму українців заявив віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко, повідомили у прес-службі Кабміну.

  "Питання підтримки українців в Росії є дуже важливим. Насправді, в РФ проживає близько 10 мільйонів українців. Але останній офіційний російський перепис показав цифру 2 мільйони, а передостанній налічував 3 мільйони. Впроваджується цілеспрямована політика по денаціоналізації українців в Росії: Кремль хоче змусити їх бути ворогами свого народу і забути про своє коріння. Але ніхто з тих, хто відчуває себе українцем в Росії, не засуджує Україну і не відрікається від неї", – сказав Кириленко.

  Віце-прем'єр привітав 16 українців, які приїхали на форум з Росії, і зазначив, що українській громаді зараз в РФ важко як ніколи – їх там переслідують, проти них влаштовують провокації. У зв'язку з цим Кириленко наголосив на важливості підтримки національної ідентичності українців.

  "У Європейському Союзі, міжнародній спільноті, ми цікаві як унікальна нація зі своїми досягненнями, історією, мовою та культурою. І як би цього не хотілося нашим недругам, від власної національної ідентичності українці не відмовляться", – сказав він.

  Віце-прем'єр-міністр запевнив присутніх, що співпраця з українцями, які живуть за кордоном, і в подальшому буде пріоритетом для української влади.

  "Ми всі в уряді знаємо, що 25 років тому, якби не українці в світі, українцям тут було б набагато важче завоювати незалежність. Ми відчували тоді підтримку і, що найважливіше – відчуваємо її зараз за часів російської агресії проти України", – сказав він.

  Нагадаємо, як заявили у СЦКК, ватажки "ДНР/ЛНР" у будь-який спосіб намагаються підтримувати ескалацію конфлікту на Донбасі.

  Попередній матеріал
  У Запоріжжі заснували алею творців незалежності України
  Наступний матеріал
  У Києві п'яний водій на Range Rover, втікаючи від поліції, врізався в стовп

  The Times: Росія різко збільшила фінансування пропагандистських ЗМІ у світі

  ГУР: З боку "ЛНР" і "ДНР" активно працює пропаганда для дестабілізації України на міжнародному рівні

  Проваливши голосування за секторальні санкції, українські політики дали козир російській пропаганді

  У ГУР підрахували, скільки витратила Росія на пропаганду в зоні АТО

  Інформаційний "Бастіон": в Україні створили консорціум з протидії російській пропаганді

  5 канал - трансляція наживо