Подарована Лаврову ікона
Подарована Лаврову ікона KLIX

Кулеба про заяву Додіка: "Україна і далі наполягає на поверненні викраденої в Луганську ікони"

  Читайте по-русски
  Як відомо, Мілорад Додік подарував ікону Миколи Чудотворця міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову. Про її українське походження одразу почали писати ЗМІ, позаяк на звороті є сургучева печатка Одеської крайової експедиції

  Україна і надалі вимагає повернення православної ікони, викраденої в Луганську і подарованої міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову під час візиту до Боснії. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Twitter.

  "Українська ікона обпалила руки навіть досвідченим у цинізмі російським дипломатам, які від неї відхрестилися. Але пан Додік продовжує брехати, перевершуючи своїх старших друзів. Україна надалі вимагає повернення ікони", – написав дипломат.

  Як повідомляв 5.UA, глава президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік на пресконференції у вівторок заявив, що поверне українську ікону, викрадену в Луганську, тим, від кого її отримав, – але не Україні, і знову заявив, що "це сімейна ікона".

  Нагадаємо, Мілорад Додік подарував ікону Миколи Чудотворця міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову. Про її українське походження одразу почали писати ЗМІ, позаяк на звороті є сургучева печатка Одеської крайової експедиції. Саме ця експедиція у 1920-х досліджувала пам'ятки на півдні і сході України. Після міжнародного скандалу Лавров передав ікону назад дарувальнику. Напередодні колишній чільник Асоціації ветеранів Сербії Драган Савіч розповів, що ікону на Балкани привезли сербські найманці, які воювали на Донбасі.

  Попередній матеріал
  Ексочільника МЗС Кожару суд залишив під вартою до березня
  Наступний матеріал
  У МОЗ пояснили, чому виступають проти перенесення посиленого карантину
  Loading...