Суддівський молоток
Суддівський молоток flickr.com/joegratz

КСУ скасував кримінальну відповідальність суддів за завідомо неправосудні вироки

  Читайте по-русски
  Втім, Конституційний Суд відтермінував втрату чинності відповідної статті Кримінального кодексу

  Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю 375 Кримінального кодексу про відповідальність суддів за завідомо неправосудні рішення. Подання до суду було спрямоване 55 народними депутатами, інформує прес-служба КСУ.

  "Конституційний Суд 11 червня ухвалив рішення у справі за конституційним поданням 55 народних депутатів щодо відповідності Конституції статті 375 Кримінального кодексу. Цим рішенням суд визнав неконституційною оспорювану статтю", – мовиться у повідомленні.

  Стаття 375 встановлює кримінальну відповідальність для слуг Феміди за "завідомо неправосудні" вирок, рішення, ухвали або постанови. Суд визнав, що це суперечить принципу верховенства права. Рішення обґрунтували тим, що в тексті не встановлено критерії, за якими рішення судді можна вважати неправосудними.

  Крім того, у КСУ вказали, що не розкрито сенс слів "завідомо неправосудний", словосполучення є оцінним, тож неможливо забезпечити визначеність, ясність, недвозначність та передбачуваність застосування норми кодексу. А це, у свою чергу, створює ризики впливу на суддів.

  Втім, Конституційний Суд відтермінував втрату чинності цієї статті на півроку. За цей час Верховна Рада має привести її у відповідність із Конституцією та рішенням КСУ.

  Як повідомляв 5.UA, раніше понад 60 депутатів звернулися до КСУ щодо ухвалення "анти-Коломойського" закону.

  Попередній матеріал
  Верховний Суд відмовився поновити Трубу на посаді голови ДБР
  Наступний матеріал
  Очільникам НАБУ та САП запропонували $6 млн за закриття справи Злочевського – ЗМІ
  Loading...