КС визнав незаконним затримання осіб за підозрою в бродяжництві

  Українським безхатченкам житиметься спокійніше. Конституційний суд визнав неконституційною норму Закону "Про міліцію", яка дозволяла затримувати осіб за підозрою в бродяжництві.

  Леся Головата, 5 канал: "Із 92 року в українському законордавстві немає навіть визначення бродяжництва. Утім, міліціонери мали право привозити сюди усіх громадян за підозрою в бродяжництві. Та утримувати на 30 днів у таких приймальниках-розподільниках за рішенням суду".

  Декілька десятків безхатченків чекають на трапезу. Серед присутніх є й люди з вищою освітою, і іноземці, і затяті рецидивісти. Кожен із них має багатий досвід спілкування з міліцією і не з чуток знає режим приймальників-розподільників.

  Віднині міліціонери вже не можуть затримувати безпритульних за підозрою в діяннях, які не визначені законом як злочин, себто за бродяжництво. Конституційний суд визнав неконституційним обмеження для безхатченків свободи пересування та вибору місця проживання.

  Відтак, примусово затримати бродяг міліція зможе лише за підозрою в скоєнні злочину, а з`ясувати причетність повинна за 72 години. 

  Леся Головата, Ігор Пльонкін, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  ДАІ змінює процедуру фіксації перевищення швидкості
  Наступний матеріал
  Лист з фронту: львівська родина отримала звістку із 70-річної затримкою
  Теги: