5 канал

Крижані процедури: Як "моржі" відкрили новий сезон у Одесі

Одеські "моржі" готуються до масового запливу на Водохреще. На це свято у Чорне море одночасно пірнають більше тисячі людей

Не холодно тим, для кого мороз – це постійні практики. Одеські моржі відкрили сезон купання. Заплив відбувся на одному з міських пляжів. При цьому відчайдухи наголошують, що все треба робити виважено, інакше можна зашкодити здоров'ю. Дмитро Долматов спостерігав за крижаними процедурами.

На вулиці мінусова температура, море трохи тепліше трьох градусів. Відпочивальники приходять на пляж тільки щоб подивитися у дзеркально-чисту крижану воду. Але тільки не ці відчайдухи. 

Це родина Сидоренків. Вони "моржують" уже більше семи років. Ініціатором такого дозвілля була Ольга.

"Моржувальниця" Ольга Бондаренко згадує: "Заходжу в воду, купаюся, а він на березі, як завжди. Повертаюсь, дивлюся – він теж у воді. Я навіть злякалася, тому що була глибока осінь. ... І ось так пішло, зараз навіть сам мене тягне".

Микола Сидоренко говорить: "Рекомендую всім цим зайнятися. Я не кажу, що після того, як ви почнете "моржувати", у вас виростуть нові метало-керамічні зуби, але за застуду ви забудете зовсім. Абсолютно".

Подружжя Сидоренків та ще зо три десятки одеситів – члени міського клубу "моржувальників". Кажуть, головне правило зимових запливів – підготувати тіло до низьких температур заздалегідь. Починати рекомендують з літа і поступово до зими. Так людина входить в систему.

"Звичайно, треба себе іноді змушувати це робити, тому що лінь часом бере своє. Але з впевненим почуттям входите в ритм, завжди посміхаємося, радіємо", – ділиться секретами співзасновнік одеського клубу "моржування" Дмитро Юркін. 

Без систематичного загартовування організму в крижану воду краще не лізти, застерігають і лікарі. Також "моржування" протипоказано людям із хронічними захворюваннями.

Ірина Гошко, завідувачка амбулаторного відділення КУ "Центр первинної медичної допомоги № 2", каже: "Треба починати перше купання з 15-20 секунд. Бажано в супроводі компанії, друзів. Але поруч повинен хтось бути. Перед купанням потрібно розігрітися – ходьба, біг, але жодному разі не приймати алкогольних напоїв".

Одеські "моржі" готуються до масового запливу на Водохреще. Традиційно в це свято у Чорне море одночасно пірнають більше тисячі людей.

Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
На Львівщині відбувається Кубок світу з лижних гонок та біатлону серед паралімпійців
Наступний матеріал
Чехія дала згоду Україні забрати останки поета Олеся – Порошенко
Теги:
Loading...
Через негоду на Закарпатті знеструмлений 31 населений пункт – ДСНС

Через негоду на Закарпатті знеструмлений 31 населений пункт – ДСНС

Негода на Закарпатті: після лютих морозів в область прийшло швидке потепління і рясні снігові бурі

Негода на Закарпатті: після лютих морозів в область прийшло швидке потепління і рясні снігові бурі

Від початку холодів в Україні від обмороження й переохолодження померли 40 людей – МОЗ

Від початку холодів в Україні від обмороження й переохолодження померли 40 людей – МОЗ

Лікарі розповіли, як уникнути обмороження

Лікарі розповіли, як уникнути обмороження