Красива Україна: Подорож Прикарпаттям

  "5 канал" продовжує літню рубрику Красива Україна. Сьогодні ми подорожуватимемо Івано-Франківщиною. Насолоджуйтесь.
  Снігова гора, душа Карпат, найвища вершина України або просто Говерла. Ця гора є найвідомішим місцем Прикарпаття. Вона приваблює в першу чергу тих, хто полюбляє гірський туризм, а також українських патріотів. На висоті 2061 метр встановленні національні символи України. Через велику популярність у туристів гора дуже засмічена. Обласна влада навіть забороняла масові сходження на Говерлу, які завдають шкоду екосистемі.

  Гора Буковель вдвічі нижча за Говерлу. Більш відомим є не сама вершина, а гірськолижний курорт, який звели за кілька останніх років. Інвестиції у спортивно-туристичний комплекс - сотні мільйонів гривень – зробили свою справу. Буковель став елітним зимовим курортом. Проте і влітку тут приймають туристів. Щороку відбуваються різноманітні спортивні та культурні події – від екстремального фестивалю до фестивалю українських вареників.

  Якщо Буковель все ж таки центр зимового відпочинку, то центом літнього вважається Яремча. За часів радянського союзу невеличке місто приймало 3 мільйона туристів щороку. Сьогодні Яремча є прикарпатським лідером зеленого туризму. Мальовниче містечко приваблює прихильників піших, велосипедних та водних прогулянок. Для їхніх послуг працюють біля 200 приватних садиб. Відпочинок у них значно дешевший ніж у готелях. Крім того господарі готують домашні страви традиційної української кухні.

  Культурним і духовним центром Прикарпаття вважається Коломия. Місто згадується у давньоруських літописах. Маленькі вулички та будинки збереглися ще з XIX століття. Найцікавіше місце Коломиї – оригінальний музей Писанки. У ньому можна побачити 10 тисяч різноманітних крашанок зі всього світу.

  Галич – найдавніше місто в області. Перша згадка про нього датується 898 роком. Він був столицею Галицького князівства і Галицько-Волинської держави. Сьогодні тут національний заповідник “Давній Галич”. У ньому – півтори стоні пам’ятків культурної спадщини. Церкви, собори, замок, оборонні споруди згадувалися ще у давньоруських літописах.
  Попередній матеріал
  ЄВРО-2012: Як будують стадіон "Шахтар" у Донецьку
  Наступний матеріал
  УЄФА може перенести ЄВРО-2012 з України до Німеччини
  Теги:
  Loading...