ЄВРО-2012: Як будують стадіон "Шахтар" у Донецьку

  "5 канал" щодня розповідатиме, як Україна готується до Євро-2012. Які міста більш готові, а які менш. Яка ситуація з готелями, стадіонами та дорогами. Отже розпочнемо з Донецька. Там будівництво п`ятизіркового стадіону вийшло на фінішну пряму.
  Навколо донецького стадіону - метушня і робочий настрій. Об`єкт не здають вчасно - але не через недопрацювання і затримки, а через прагнення зробити все досконало. Поруч із футбольною ареною - висаджують парк. Лише на це виділено понад 30 мільйонів доларів.   

  Олександр Атаманенко, директор з експлуатації стадіону: "Недавно мы получили обновленную задачу от президента клуба и в дополнение к бриллианту который растет на глазах мы хотели бы сделать достойную оправу для него, а именно парк европейского уровня один из лучших в Европе....Само здание будет готово к концу этого года но мы считаем неправильно презентовать его до того как будет готов парк вокруг и соответственно чтобы закончить парк нам необходимо еще 4-5 месяцев. Таким образом торжественное открытие состоится в конце мая либо июне 2009 года".

  Донецький стадіон на 50 тисяч вболівальників будують у самому центрі міста.  Розробники - англійська компанія Arup-sport - пишаються дизайном: скляним фасадом, зручним дАхом і організацією глядацьких місць. Перший ряд крісел буде розташований впритул до поля - бігові доріжки, притаманнні багатофункціональним стадіонам, не передбачені. Для людей з обмеженими фізичними можливостями побудовані окремі ложі на 170 місць. Будівельники стадіону наполягають - найважливішим критерієм тут є безпека глядачів, за нею - комфорт та привабливість. І з гордістю кажуть - це буде перша у Східній Європі п`ятизіркова футбольна арена  - бо розраховують виконати всі відповідні вимоги УЄФА.

  Вадим Гунько, технічний директор з эксплуатації стадіону: "Сейчас активно ведутся работы по фасаду и мы видим что стадион приобретает завершенный вид. Остекление фасада идет быстрыми темпами, также идет монтаж кровли. Монтируется первый слой, в дальнейшем будет монтироваться специальная звукоизоляция....Сейчас самая главная задача насытить это здание всеми системами безопасности и комфорта различных сервисов, чтобы сделать его по настоящему элитным стадионом, чтобы он мог гордо нести это звание и этот статус класса элит по классификации УЕФА".

  Футбольний клуб Шахтар почав будувати стадіон 2006 року - ще до того, як Україна разом із Польщею здобули право приймати ЄВРО. Арену зводять будівельники з Туреччини - їх близько тисячі. І всі вони - вже практично українські фанати.

  Ільяз Кобал, інженер по інфраструктурі ENKA: "Я працюю з липня 2006-го року і все це виростало у мене на очах. Тут понад тисячу моих співвітчизників. З кожним етапом будівництва я бачу як усе міняється. Я задовлений графіком будівництва. Не дивлячись на те, що доводиться постійно поспішати - я сподіваюсь що ми встигнемо".

  Спеціальну траву для футбольної арени, а це  – 8 000 квадратних метрів, вже сьогодні вирощує австрійська компанія. Потім газон  скрутять у рулон та привезуть до Донецька спеціальним транспортом. Загалом на будівництво планують витратити 250 мільйонів доларів.

  Олександр Наумов, Віталій Богайчук, Донецьк, 5 канал
  Попередній матеріал
  Вночі скликають екстренне засідання РадБезу ООН на прохання Грузії
  Наступний матеріал
  Красива Україна: Подорож Прикарпаттям
  Теги:
  Loading...