Станиця Луганська
Станиця Луганська 5 канал

КПВВ "Станиця Луганська": що відбувається на лінії розмежування

Сонце сідає раніше, а працювати в темряві ризиковано, адже із настанням сутінків бойовики регулярно вдаються до обстрілів, нехтуючи безпекою цивільних

Єдиний на Луганщині пункт пропуску, яким можна з окупованих територій дістатися мирної України, перейшов на зимовий час роботи. 

Від початку вересня пункт пропуску працює на 2,5 год менше, ніж улітку. Проте потік тих, хто бажає перетнути лінію розмежування, не зменшився. Це близько 9 тисяч людей щоденно. І це на третину більше ніж рік тому, передає кореспондент "5 каналу" .

Перевірка на Станично-Луганському КПВВ забирає не більше 3 хвилин. Однак з обох боків - майже кілометрові черги. Людям доводиться чекати годинами.

"Чотири години загалом. Не хотілось би, звісно, стояти. Хотілося б, щоб всі дружно! Просто вже Богу молимось, коли це все скінчиться. І все таки стоїш у цих чергах", - каже мешканка Луганська Тетяна.

Станиця Луганська
Станиця Луганська5 канал

Ще півроку тому потік людей рідко перевищував 7 тисяч на день, кажуть прикордонники. Навантаження суттєво зросло після запровадження так званої ідентифікації для пенсіонерів. "Чому сюди? Пенсія! Пенсія! Тому й їдемо. Заробили пенсію, а тепер їдемо за нею", - розповідає Тетяна.

"Щодня ми оформляємо близько 9 тисяч осіб. Так, бувають дні коли і за 10 тисяч осіб, але для цього персонал прикордонного загону збільшує прикордонні наряди з перевірки документів", - запевняє прес-офіцер Луганського прикордонного загону ДПСУ Руслан Грех.

А от з боку бойовиків, процес гальмується, кажуть військові. Багатогодинне чекання витримують не всі. До волонтерів "Червоного хреста" за допомогою щоденно звертаються до 200 людей.

"То запаморочення від голоду, то сонячний удар. Якщо людини погано, ми викликаємо МНС, заводимо у вагончик, надаємо допомогу і потім відправляємо на кріслі-каталці або до лікаря, або в лікарню", - розповідає про свою роботу волонтер "Червоного хреста" Ніна.

Розвантажити Станично-Луганський КПВВ намагалися завдяки автомобільному пункту пропуску у Золотому. Його облаштували ще торік, однак бойовики попри домовленості, не дали дозволу на відкриття.

Нині самі порушують питання щодо облаштування автомобільного КПВВ, але вже у Щасті. Чиновники категорично проти такої пропозиції. Чому – дізнайтеся у сюжеті:

 

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: Луценко вирушив у робочу поїздку в зону АТО: що побачив в окопах та на КПВВ

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Судилище над Умеровим: міжнародна спільнота має щонайменше 10 днів для тиску на Росію
Наступний матеріал
"Чотирилапі спортсмени": в Україні проходить перший відкритий кінологічний чемпіонат