Маски та антисептики
Маски та антисептики 5 канал

Коронавірус в Україні: де можна купити маску і чому це дорого

Читайте по-русски
У Києві одна захисна пов'язка коштує 16-17 грн

Ціни на маски в аптеках зросли майже вдесятеро. Були дві-три гривні, а стали всі двадцять. Однак купити їх задорого теж не просто. В аптеках захисних пов'язок не вистачає. Попри те, що від вірусу вони не захищають, попит не вщухає. До речі, знадобиться пов'язка лише тим, хто вже захворів, щоб не поширювати вірус. Уряд заборонив вивозити засоби захисту за кордон і виділив на їхню закупівлю 100 млн грн. Антимонопольний комітет візьметься за ціни на маски. З'ясовуватиме, хто так завищив вартість і чи є цьому причини. Про все це кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу.

Маски – один з найпопулярніших товарів у аптеках. Утім знайти його можна далеко не в кожній. Ефективність сумнівна, а от ціни виросли в рази.

Тиждень ходіння по аптеках, і пані Людмила таки їх знайшла. Купила десять одноразових масок. Заплатила 160 грн. Ціна, каже, неприємно дивує.

У цій київській аптеці маски є. Проте їх мало і довго на прилавку вони не залежаться. Вже кілька тижнів ці засоби захисту розкуповують, розповідають фармацевти. І визнають, ціни істотно зросли.

"Це не від нас залежить, наша ціна йде від ціни постачальників. Якщо в них закупівельна ціна – 11 грн, то ми таку саму не можемо поставити", – каже Олена Коновал, завідувачка аптеки КП "Фармація".

Однак у більшості аптек масок немає. Як у Києві, так і в областях.

"Немає постачання. Всі практично оптові фірми обдзвонила, а в них немає. Ми замовлення робимо, а оптовики не мають", – каже фармацевт у аптеці в Рівному.

Ціни на одноразові маски в Україні зросли майже вдесятеро. У Києві одна коштує 16-17 грн. Схожа вартість і в Чернівцях. В Ужгороді на гривню-дві більше. Найдорожчі маски в Луцьку – подекуди по 20 грн за штуку.

Однак найвигідніше для посередників продавати пов'язки за кордон. Там ціна ще вища. Лише цього тижня уряд заборонив вивозити цей товар із країни. У той час, коли в аптеках бракувало масок, їх тисячами експортували. Офіційні цифри на митниці ще не порахували.

"Це приватний бізнес, який формує попит-пропозицію. Це його вибір, він здійснює свою господарську діяльність. Крапка. Якщо є якісь загрози для українців, то державні структури формують попит, щоби забезпечити необхідний обсяг", – пояснює Тетяна Ізовіт, президентка Української асоціації підприємств легкої промисловості.

Вивозили як легально, так і контрабандою. Лише за тиждень прикордонники затримали дві партії. Ділки намагалися незаконно доправити до країн ЄС близько 15 тис. пов'язок. Після заборони на експорт масок поліція пішла в рейди.

"Арештували у Борисполі вантаж на півтори тони медичних масок, які готувалися до відправлення до Арабських еміратів та Рима. Це робилося всупереч рішенню уряду. Зараз маски конфісковані", – повідомляє Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ.

Ціни на захисні маски має перевірити Антимонопольний комітет, таке рішення уряду. До того ж на засоби індивідуального захисту держава виділила 100 млн грн для поповнення держрезерву.

Сергій Барбу, Едвард Белінський, Олексій Сопільняк, "5 канал"

Попередній матеріал
Зеленський до українців за кордоном: "За три доби ви маєте повернутися додому"
Наступний матеріал
Активізація ворожих снайперів та атака з дронів: що відбувається поблизу Бахмутської траси на Донбасі
Loading...
Україна на карантині і як це вплине на гривню: "Час. Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко

Україна на карантині і як це вплине на гривню: "Час. Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко

 Ситуація з коронавірусом в Україні – брифінг МОЗ

Ситуація з коронавірусом в Україні – брифінг МОЗ

Коронавірус у Чернівцях: в ОДА розповіли про стан хворого – подробиці

Коронавірус у Чернівцях: в ОДА розповіли про стан хворого – подробиці

В Україні зафіксовано смерть людини, інфікованої коронавірусом

В Україні зафіксовано смерть людини, інфікованої коронавірусом

Всі українці зможуть повернутися на Батьківщину, але декому доведеться пройти обсервацію – Данілов

Всі українці зможуть повернутися на Батьківщину, але декому доведеться пройти обсервацію – Данілов

Україна закриває кордон для іноземців – рішення РНБО

Україна закриває кордон для іноземців – рішення РНБО