Конституцію шрифтом Брайля подарували людям з вадами зору в Івано-Франківську [відео]

  Понад півтори сотні примірників Основного Закону України шрифтом Брайля подарували людям з вадами зору в Івано-Франківську. Ще десяток - отримають міські бібліотеки. За наклад сплатили місцеві меценати. І на цьому пообіцяли не зупинятися. Репортаж Анастасії Краснової.

  Уперше за роки незалежності 75 річний незрячий Петро Федчишин сам читає Основний Закон. Зір чоловік втратив ще в дитинстві під час другої світової, коли хлопчаком намагався розпиляти на пасовиську міну. Про свої права та обов`язки, каже пенсіонер, дізнався від інших. Тепер, пересвідчився у цьому особисто.

  Петро Федчиши, тепер інваліди зору: "Знайомлячись з основним законом зможуть відстоювати свої права, як в місцевих органах, так і на державному рівні і добиватися фінансового забезпечення, як це передбачено законодавством".

  Більшість примірників Конституції вручили незрячим івано-франківцям. З десяток - передали бібліотекам міста. Видавці бідкаються  книжок шритом Брайля - в Україні обмаль. А останніми роками держава їх взагалі перестала видавати. 

  Сніжана Кравченко, ініціатор друку Конституції шрифтом Брайля: "Проблема велика, у нас в Україні єдина діюча друкарня в Києві, всі решта збанкрутували, книжки коштовні, не кожен може собі дозволити надрукувати в приватному порядку, а державі все рівно".

  Друкували Конституцію для незрячих понад два місяці. Вартість накладу - 20 тисяч гривень. Кошти сплатили місцеві меценати.   На черзі - закон України про пенсійне забезпечення та  художня література.

  Анастасія Краснова, Антон Гетьманський, Івано-Франківськ, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Передчасний сезон кавунів розпочався у столиці
  Наступний матеріал
  Другий фіналіст єврочемпіонату визначиться сьогодні у Варшаві
  Теги: