5.ua

Конституційний суд: референдум в Криму – незаконний, гроші – не виділяти, бюлетені – знищити (оновлено)

  Постанова кримського парламенту про проведення референдуму є неконституційною, і втрачає дію з дня ухвалення рішення. Такий висновок Конституційного суду України.

  Згідно з ним, діяльність комісії Автономії з проведення так званого "загальнокримського референдуму", а також територіальних та дільничних комісій слід припинити. Конституційний суд зобов’язав самопроголошену "Раду міністрів Криму" скасувати фінансування заходів з проведення плебісциту і забезпечити знищення бюлетенів та агітматеріалів.

  Розгляд справи у Конституційному суді відбувався за поданнями виконувача обов’язків президента Олександра Турчинова, а також уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської. Раніше віце-сіпкер Руслан Кошулинський заявляв: від рішення Конституційного суду залежатиме, чи є підстави для розпуску Верховної ради Криму, тож завтра питання розпуску ВР Криму має бути розглянуто.

  Юрій Баулін, в.о. голови Конституційного суду України: "Конституційний суд України вирішив визнати такою, що не відповідає Конституції України і є неконституційною, постанову Верховної ради республіки Крим "Про проведення загальнокримського референдуму" від 6 березня 2014 року номер 1702-6/14".

  Попередній матеріал
  ООН не бачить в Україні порушень прав людини, про які говорить Кремль
  Наступний матеріал
  Аксьонов: референдум буде не під дулом пістолета, а під охороною
  Теги:
  Loading...