5.ua

Конституційні судді не хочуть, щоб їх судили

  Судді Конституційного суду закликають парламент скасувати рішення про притягнення їх до відповідальності за порушення присяги. Відповідне звернення ухвалили на сьогоднішніх зборах.

  Служителі Феміди вважають, що постанова Верховної Ради суперечить Конституції та закону про Конституційний суд України, які гарантують незалежність і недоторканність суддів. Загроза ж кримінального переслідування представників КСУ підриває авторитет установи та унеможливлює ухвалення об’єктивних рішень – певні служителі Феміди.

  Нагадаємо, раніше Верховна Рада ухвалила постанову "Про реагування на факти порушення суддями Конституційного суду України присяги судді". П’ятьох суддів звільнили за порушення присяги, ще сімох парламент запропонував звільнити виконувачу обов’язків президента Олександру Турчинову та з’їзду суддів. Крім того, ГПУ розпочала кримінальне провадження за фактом ухвалення Конституційним судом рішення від 30 вересня 2010 про зміни до Конституції за статтею "ухвалення суддями свідомо неправосудного рішення".

  Попередній матеріал
  Грузія заборонила гастролі театру Безрукова за підтримку окупації Криму
  Наступний матеріал
  Експерти прогнозують скасування віз до ЄС за 1,5-2 роки
  Теги:
  Loading...