5.ua

Експерти прогнозують скасування віз до ЄС за 1,5-2 роки

  Через півтора-два роки українці зможуть їздити до Європи без віз. Такі обнадійливі терміни оприлюднили громадські діячі, які моніторять позитивні зрушення у цій сфері.

  На думку активістів, скасувавши візи, ЄС винагороджує українців за демонстрацію своїх європейських цінностей. Водночас, швидкість цього процесу залежить винятково від української влади. Щоби безвізовий режим почав діяти, слід реформувати систему протидії корупції і запровадити біометричні паспорти.

  Олександр Сушко, науковий співробітник Інституту євроатлантичного співробітництва: "Склалися передумови для того, щоби питання віз до Європи було вирішено протягом півтора-двох років. Це реалістичні терміни. Європейський союз зараз шукає способів, як винагородити тих, які дійсно довели свою здатність бажання, готовність іти на великі жертви заради свого європейського майбутнього".

  Олексій Хмара, виконавчий директор ГО "Transparency International Україна": "Але це як, знаєте, правила прийому в будь-який Гарвард, або Кембридж, або інший поважний університет. Якою б хорошою людиною ти не був і провів річну маніфестацію на ганку – це не дає тобі ніякого права вступати в цей університет без складання елементарних вступних іспитів. Такими іспитами для нас є в сфері антикорупції гроші".

  Попередній матеріал
  Конституційні судді не хочуть, щоб їх судили
  Наступний матеріал
  Турчинов: Україна захищатиметься, але потребує допомоги
  Теги:
  Loading...