5 канал

Конституційна комісія має звернути увагу на поправку щодо позбавлення громадянства за сепаратизм і тероризм - експерт

Позбавлення громадянства не дає права людині брати участь в управлінні держави безпосередньо і через органи державної влади

Конституційна комісія має звернути увагу на 25 статтю другого розділу Конституції щодо питання позбавлення громадянства за сепаратизм і тероризм. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявила експерт громадської ініціативи "Реанімаційний пакет реформ" Юлія Кириченко.

"Радила б на це (можливість позбавити громадянства - 5.ua) звернути увагу робочій групі Конституційної комісії. Перш за все, коли вони на етапі вже начебто остаточного доопрацювання законопроекту про внесення змін до Конституції в частині розділу другого (права людини - 5.ua), звернути увагу на 25 статтю і зробити виключення. Тобто, можливість позбавлення громадянства, якщо чітко виписано - людина засуджена за тероризм", - зазначила вона. 

Як пояснила Кириченко, позбавлення громадянства обмежує особу в політичних правах.

"Позбавлення громадянства позбавляє людину політичних прав - це вибори, голосування на референдумах, тобто брати участь в управлінні держави безпосередньо і через органи державної влади. Відповідно ці люди теж не можуть прийти у владу, оскільки вони не є громадянами України", - зазначила експерт.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Президент України Петро Порошенко підтримав петицію з ініціативою позбавляти громадянства України за сепаратизм.

Попередній матеріал
ДТП біля Санкт-Петербургу: вертоліт врізався у вантажівку
Наступний матеріал
Правозахисники другий тиждень розшукують Олега Сенцова
Теги:
Loading...

ВР спростила надання громадянства іноземцям, які служать в лавах ЗСУ

Уряд Франції пропонує позбавляти громадянства засуджених за тероризм

Росіянин з "Азову" просить Президента України надати йому громадянство

Кількість країн, які продають своє громадянство, збільшилася - ЗМІ