5.ua

"Коммерсантъ-Україна" закрили через спроби цензури з боку російських видавців

  Український "Коммерсантъ" закрили не з економічних причин, а через спроби цензури російських видавців.

  Про це повідомляє "Телекритика"  з посиланням на власні джерела в редакції.

  "Справа точно не в грошах - нам у цьому місяці навіть зарплату підняли на 10%, - розповіло одне з джерел. -Можливо, це пов'язано з російсько-українськими подіями. У росіян інша точка зору на них".

  Інше джерело розповіло, що вчора стався конфлікт з російськими видавцями щодо центрального матеріалу першої шпальти. Українська редакція підготувала матеріал про російсько-українські події, у якому зібрала заяви Андрія Парубія, адмірала Ігоря Тенюха, російського Міноборони, віце-адмірала Ігоря Кабаненка і незалежних експертів. Росіяни, подивившись на матеріал, наказали знімати його і замість цього ставити російський текст, що вийшов у сьогоднішньому номері на першій шпальті. Українська редакція спершу поставила російський текст, а потім вирішила цього не робити і не випускати номер узагалі.

  "І сьогодні зранку ми побачили заяву Філенкова", - розповіло джерело. Фактично співробітники "Коммерсанта" дізналися про закриття газети з інтернету.

  Один з колишніх співробітників "Коммерсанта" повідомив, що раніше ніколи не траплялося втручання російських видавців у контент українського видання.

  Головний редактор газети Валерій Калниш утримався від коментарів. "Для мене це було несподіваним", - лише сказав він.

  Зв'язатися з генеральним директором українського «Коммерсанта»Андрієм Гоголєвимне вдається - у його телефоні вмикається автовідповідач.

  Нагадаємо, зранку 13 березня генеральний директор російського видавничого дому "Коммерсанть" Павло Філенков повідомив про закриття газети "Коммерсантъ-Украина". Він пояснив це економічними причинами.

  Газета видавалася з літа 2005 року.

  Попередній матеріал
  Окупанти потопили ще один свій корабель і готують штурм паливної бази
  Наступний матеріал
  НАТО допоможе посилити обороноздатність України
  Теги:
  Loading...