5.ua

Комісія із люстрації суддів провела перше засідання

  Початок люстрації на державному рівні: сьогодні відбулося перше засідання тимчасової спеціальної комісії, створеної відповідно до закону про люстрацію. Протягом року вона перевірятиме тих служителів Феміди, які працюють у судах загальної юрисдикції.


  До складу комісії увійшли судді Верховного суду у відставці, екс-суддя Конституційного суду та представники громадськості, призначені урядовим уповноваженим з антикорупційної політики. Головою комісії став екс-суддя Володимир Мойсик, його заступником – адвокат Маркіян Галабала. Члени ТСК обіцяють працювати максимально прозоро. У комісії наголошують: вони є органом посиленої перевірки законників, а не їх покарання. І нагадують – громадяни та юридичні особи можуть подавати заяви про перевірку суддів до середини грудня. Однак висновки комісії матимуть рекомендаційний характер, а коло осіб, яких вона може перевіряти – обмежене.

  Володимир Мойсик уточнив: "Іде мова тільки про тих суддів, які карали учасників Майдану, які карали Автомайдан, які карали членів уряду Юлії Тимошенко, які втручалися в виборчий процес 2012-го після завершення виборчого процесу, коли вони позбавляли мандатів, чиї рішення потрапили до Європейського суду з прав людини і визнані такими, що були незаконними, і порушували статтю якусь Конвенції по захисту прав людини"

  Попередній матеріал
  Кінорежисер Георгій Данелія отримав міжнародну премію
  Наступний матеріал
  Російський суд визнав винними всіх фігурантів справи про катастрофу "Булгарі", в якій загинули 122 людини
  Теги:
  Loading...