Слов'янськ
Слов'янськ 5.ua

"Ключ" від Слов'янська: чому сили АТО не штурмували місто і як виганяли "гіркінців" – "Таємниці війни"

Читайте по-русски
Про бої напередодні звільнення міста та втечу окупантів у Горлівку й Донецьк дивіться в четвер, 16 липня, о 17:15 у студії "Таємниць війни". Гість – Михайло Забродський

Багатоетапна операція зі звільнення Слов'янська. Як українська армія наближала цей день і звідки напередодні 5 липня вигнала ворога?

"Фактично це був останній населений пункт, на якому ще трималося подобство "оборони" Словянська".

Чому сили АТО не штурмували безпосередньо Слов'янськ, а взяли на озброєння іншу тактику?

"Хо якими були б сили противника в місті, оборона в місті і наступ у місті – це завжди дуже складний вид бою".

Як почувався у напівоточенні противник і чому не вдалося замкнути коло довкола окупованого міста?

"Противник це дуже добре розумів, саме тому був такий жорстокий супротив у населених пунктах Ямпіль Закотне, Миколаївка".

Про Слов'янськ без "гіркінців", бої напередодні звільнення міста та втечу окупантів у Горлівку та Донецьк – 16 липня о 17:10 у "Таємницях війни". Гість – Михайло Забродський.

Довідка: Михайло Забродський – генерал-лейтенант ЗСУ, командувач десантно-штурмових військ (2015-2019), перший заступник керівника Антитерористичного центру при СБУ і керівник АТО на території Донецької та Луганської областей (2017). Герой України.

У ході війни на сході України 95-та аеромобільна бригада під командуванням Забродського виконувала завдання з блокування Слов'янська і Краматорська, захопила та утримувала гору Карачун.

У квітні 2014 р. під керівництвом полковника Забродського відбито бойову техніку 25-ї окремої повітрянодесантної бригади, яку захопили сепаратисти у Слов'янську раніше. А під час операції під його керівництвом аеромобільна група біля селища Крива Лука не допустила відходу бойовиків до Росії. 23 травня брав участь у розблокуванні колони 2-го батальйону 30 ОМБр біля Рубіжного.

Улітку 2014 р. 95-та бригада під командуванням Забродського здійснила рейд у тил ворога. За 2 тижні, виконуючи бойові завдання, бригада пройшла 470 км від Слов'янська до Маріуполя, потім вздовж російсько-українського кордону, і через Луганськ повернулася до Слов'янська.

У березні 2015 р. Михайло Забродський був призначений командувачем Високомобільних десантних військ України. 3-4 червня 2015 року командував українськими силами в ході боїв за Мар'їнку.

Попередній матеріал
На Закарпатті через спалах коронавірусу закрили ринки в одному з районів
Наступний матеріал
На Луганщині зупинилося будівництво житла для переселенців: що кажуть влада і підрядник
Loading...