Кількість постраждалих у протистоянні на Грушевського зросла [відео]

  Кількість постраждалих у протистоянні на Грушевського зросла до двох сотень, поранень зазнали учасники по обидва боки барикад - і активісти і співробітники МВС. Забиття, черепно-мозкові травми, рвані рани та навіть вибиті очі та відірвані кінцівки. Журналісти «5 каналу» навідали постраждалих мітингувальників, а от у спілкуванні із травмованими «беркутівцями» нам відмовили.

   

  Анна Грішина, «5 канал»: «Вулиця Грушевського, починаючи зі вчорашнього дня, нагадує справжнє поле бою. Лунають постріли, вибухи, у повітрі відчутний запах газу. У немирному протистоянні євромайданівців і міліції не обійшлося без постраждалих з обох сторін конфлікту».

  Без кисті правої руки залишився вісімнадцятирічний студент архітектурного факультету Олександр. Ані постраждалий, ані його родичі нині не готові давати інтерв’ю телеканалам. Однак поза камерою кажуть, у вирі подій Олександр опинився випадково. Прогулюючись з друзями середмістям, почув вибухи та пішов подивитися, що ж відбувається. Уже за кілька годин його - з розтрощеною рукою - забрала карета швидкої. Врятувати кисть - невдалося.

  Олександр Тихон, заступник головного лікаря з хірургічної допомоги: «Як нам стало відомо вибухом кість розтрощило. Кість нажаль зберегти не вдалося, тому у пацієнта сформована кукса на рівні суглобу. Тобто передпліччя залишилося».

  Хлопцю доведеться близько тижня провести у лікарні. Далі на нього чекає протезування. Коштує це близько шестидесяти тисяч гривень. В інших активістів, що постраждали під час подій на вул. Грушевського, черепно-мозкові травми, рвані рани та забиття. Ще у трьох мітингувальників - травми призвели до односторонньої сліпоти.

  Ігор Дмитренко, постраждалий: «От взрыва, сетчатку, все у меня разорвало. Там спасать, говорят нечемо».

  Нестору Пронюку, який вчора прийшов висловити свою громадянську позицію, кулі поцілили в ногу та око. Зір вдалося врятувати.

  Нестор Пронюк, постраждалий: «Таке витягають з тіла, з очей. Проникаюче поранення. Зашивали очне яблуко. Ну і повіку».

  Унаслідок заворушень серед євромайданівців, повідомляють у столичному департаменті охорони здоров’я постраждало понад сто людей. Сорок двоє - госпіталізовані. Сімнадцятеро - прооперовані. По інший бік барикад, звітують у МВС, поранення отримала сотня їхніх співробітників. Шістдесят одного з них - ушпиталили.

  Ганна Коваленко, Начальник Центрального госпіталю МВС України: «Потерпілі поступали з опіками шиї та обличчя, з опіками очей. З отруєнням газом невідомої етиології. В наслідок чого було ураження органів верхніх дихальних шляхів».

  Журналістам «5 каналу» поговорити з пораненими силовиками не вдалося. «Беркутівці» не хочуть такого спілкування - пояснили в прес-службі МВС. І надали записані ними ж коментарі травмованих.  

  Анатолій, потерпілий правоохоронець: «Получил камнем по голове, неоднократно по туловищу. Сорвали шлем. Начали бить без шлема. Защищался как мог».

  Протистояння у середмісті не вщухає, тож наразі не доводиться виключати збільшення кількості травмованих серед учасників конфлікту.

  Анна Грішина, Ганна Рибалка, Орест Пона та Іван Довганик, «5 канал».

  Попередній матеріал
  4 представники від Євромайдану прямують на зустріч із сформованою владою групою з врегулювання ситуації
  Наступний матеріал
  28 журналістів постраждали впродовж сутичок на Грушевського [відео]
  Теги:
  Loading...