Кількасот старовинних монет із приватних колекцій передала СБУ музеям

  Понад 300 старовинних монет із приватних колекцій передала СБУ вітчизняним музеям. Раритети вартістю понад 100 тисяч гривень намагалися незаконно переправити через український кордон у Львівській та Луганській областях.

  За словами істориків, у колекції - грошові знаки із Російської імперії, Західної Європи та навіть країн Сходу. Найдавніші - датовані XVIII століттям. Найцікавіші екземпляри - сибірські монети, які карбували за часів Катерини II. Частина зібрання потрапить до комлексу "Мистецький арсенал", решта - до Національного історичного музею.

  Зінаїда Зразюк, завідуюча відділом нумізматики Національного історичного музею: "Найбільш цікавою частиною цієї колекції є сибірські монети, це монети регіональні, які карбувалися в Російській імперії для Сибіру і карбувались вони за часів Катерини другої в невеликій кількості і ці монети будуть цікаві для нашої колекції. Досить значна частина з підбірки цих монет відсутня у нашій колекції".

  Микола Герасименко, заступник голови СБУ: "Вони були у легковому автомобілі, у ящику з інструментами, сховані там, відповідним чином загорнуті, замасковані".

  Попередній матеріал
  Сенат США не підтримав план Обами закрити Гуантанамо
  Наступний матеріал
  "Шахтар" - володар Кубку УЄФА (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...