Хворі люди на туберкульоз, ВІЛ-СНІД і гепатит просять допомоги у президента [відео]

  1 мільярд гривень просять у Президента хворі на туберкульоз, ВІЛ-СНІД і гепатит Це. У 2013-му ці гроші можуть врятувати життя понад ста тисячам смертельно хворим українцям. Вони вже звернулися по допомогу до народних обранців. Хочуть, щоб ті посприяли, аби в бюджеті на наступний рік передбачили ці гроші. Або як варіант - щоби депутати відмовилися від своїх привілеїв на користь хворих українців. Допомогти зголосилися лише 32-є народних обранців, скаржаться громадські діячі. Решта - звернення проігнорували. 6 тисяч підписів українців зі смертельними недугами, із проханням закласти в бюджет мільярд гривень - активісти передали Президентові.

  Про свій діагноз, Гепатит С, Олена дізналася, коли завагітніла.

  Олена Кучерук, хвора на Гепетит С: "По сей день незнаю, где я его взяла".

  Вона пройшла перший курс лікування. На це витратила 30 тисяч доларів. Утім, хвороба не відступила. Нині дівчині треба лікуватися знову. Вже за 50 тисяч доларів. Грошей немає.

  Олена Кучерук, хвора на Гепатит С: "Я чесно незнаю, что делать. Я помню своё лечение 5 лет назад. И вся моя семья к такому ужасу не готова".

  Одягнувши захисну маску, Олена поміж інших просить допомоги у влади. Бо за роки Незалежності на лікування Гепататиту С, держава виділила - нуль копійок. Цьогоріч ситуація не змінилася. А лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на туберкульоз профінансували лише на 50 відсотків від потреби.

  Дмитро Шерембей, ВІЛ-позитивний пацієнт: "Нам всё равно, какие будут ремонты в этой стране, какие автобусы, мы  банально хотим выжить".

  Щоби наступного року пролікувати усіх хворих на гепатит, туберкульоз та ВІЛ-СНІД українцям потрібен рівно мільярд гривень. Міністерство охорони здоров`я таку суму внесло в бюджет 2013-го. Та Кабмін - вирізав. Хворі попросили у депутатів підтримки, коли ті голосуватимуть за бюджет.

  Дмитро Шерембей, ВІЛ-позитивний пацієнт: "Ми хотели, чтобы депутати отказались от своих средств на отдыхи на курортах и дорогостоящих больниц. Всего один миллиард гривен остановил бы три эпидемии".

  Та депутатам не до епідемій.

  Хворий пацієнт: "Жванія попался, Кармазин попался, Литвин".

  Ці прізвища поміж інших чотирьохсот п`ятнадцяти народних обранців - у чорному списку. Жоден із них - не зголосився допомогти. Альтруїстами виявилися лише 32 депутати.

  Хворий пацієнт: "Так как Верховная Рада нас не услышала и больше 100 тисяч людей останется без лечения в Украине".

  То 6 тисяч підписів від хворих на ВІЛ-СНІД, гепатит та туберкульоз активісти передають Президенту. Сподіваються, він посприяє, щоб у бюджет повернули мільярд на їхнє лікування.

  Юрій Павленко: "Документи мною будуть одарзу передані на розгляд Президента. я не виключаю, що реакція президента буде швидкою.

  На неї сподівається і Ніна Василівна. Її підпис теж є в документах. Рік тому від туберкульозу помер її син.

  Ніна Олійник, мати померлого від туберкульозу: "Я  не хочу, щоб всі матері заполонили сьогодні кладовище і сиділи коло своїх синів, які можуть сьогодні радуватись цьому сонцю, які можуть принести користь цій країні".

  Анна Мірошниченко, Валерій Савицький, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Партія регіонів розказала журналістам про парламентські перегони
  Наступний матеріал
  Консульство США в Берліні евакуювали через підозрілий пакунок
  Теги: