Антихутряна акція, Одеса
Антихутряна акція, Одеса 5 канал

"Носити хутро – соромно": по країні прокотилася Всеукраїнська антихутрова акція

У неділю, 24 лютого, мешканці українських міст долучилися до Всеукраїнської антихутрової акції. Як це відбувалося, що скандували мітингарі і до чого закликали – дізнайтеся далі

Одеса

В Одесі близько трьох десятків зоозахисників прийшли до міського саду, щоб закликати людей припинити вбивати тварин заради одягу. На акцію з собою привели чотирилапих улюбленців – собак та навіть лисицю і вовка. Останніх волонтери врятували від мисливців та браконьєрів.

І нині дикі тварини – хатні улюбленці в родинах. Активісти кажуть: існує альтернатива хутру – в сучасному світі виготовляють набагато тепліший одяг із синтетичних матеріалів.

Антихутряна акція, Одеса
Антихутряна акція, Одеса5 канал

Більшість країн Європи відмовляються від хутрового виробництва. Хутрові ферми активісти пропонують заборонити і в нашій країні. Захисники тварин уже збирають підписи за відповідний законопроект.

"Збирають підписи за законопроект №10019-2, який наразі розглядає ВР. Якщо він буде ухвалений, то 2029 року будуть заборонені всі хутрові ферми в Україні, а ті компанії, які продовжують займатися цим, мають покращити умови для тварин", – розповідає організатор акції Ольга Човгонюк.

"У 21-му сторіччі, я вважаю, абсолютно не гуманно вбивати тварину, аби носити її хутро. У більшості є домашні тварини, проте ніхто їх не вбиває заради того, аби носити на собі. Штучне хутро – це цілком доступно: і придбати дешевше, і замовити собі пошити, чи купити нове. У мас-маркетах такого багато", – каже учасниця акції Марія Івахненко.

Київ

У столиці відбулася вже п’ята антихутрова акція протесту. Влаштували її за ініціативи гуманістичного руху UAanimals.

Активісти вийшли з плакатами з написами: "Хутро належить тваринам", "Я не хочу помирати", "Твоя шуба кричить перед смертю". Своєю акцією вони хочуть надихнути людей відмовитися від тваринного матеріалу та закликати владу заборони хутрові ферми в Україні.

Антихутряна акція, Київ
Антихутряна акція, Київ5 канал

Небайдужі громадяни переконують, що використовувати натуральне хутро в одязі – не гуманно по відношенню до тварин. Крім того, це шкодить екології.

"Люди вийшли для того щоб засвідчити свою позицію. Вони не хочуть жити в країні, де знущаються над тваринами, де по-справжньому існують катівні, на жаль, і ми не хочемо, щоб вони існували і надалі", – пояснює координатор компанії "ХутроOff" Павло Вишебаба.

Ба більше, дизайнери наголошують: натуральне хутро дедалі більше виходить з моди та зникає зі світових подіумів.

"Хутро взагалі не є необхідністю. Є інші теплі речі, аби носити взимку. Є альтернатива – купувати пальто чи інші речі з синтепону. Вони також можуть бути достатньо гарними…Зараз дуже сильна тенденція відмови від хутра, але хочеться, аби це було не на рівні просто тенденції, а на якомусь більш глибокому рівні усвідомлення", – каже дизайнер Світлана Бевза.

Більше подробиць – у включенні:

Миколаїв

У Миколаєві також долучилися до Всеукраїнської антихутрової акції протесту. Містяни вимагали відмовитися від носіння натурального хутра та заборонити діяльність хутрових ферм.

Зо три десятки миколаївців прийшли під стіни міської ради з плакатами та лозунгами, закликали переходити на штучні матеріали, а також збирали підписи на підтримку законопроекту, який забороняє діяльність хутрових ферм в Україні. Проект закону створювали разом із представниками громадськості.

Антихутряна акція, Миколаїв
Антихутряна акція, Миколаїв5 канал

"І утримання, і вбивство тварин на цих фермах дуже жорстоке. Це задушення, газ, отруєння. Це страшний та кривавий бізнес", – наполягає учасниця акції Ірина.

"Ми за те, щоб кожна людина сьогодні хоча би почала думати і замислюватися, що вбивство заради свого бажання не може бути нормою", – каже зоозахисник Олена Бардан. 

Дивіться також фотогалерею: 

Ну дуже лаконічно: всесвітньо відомий бренд вразив стриманою колекцією весна-літо 2019 – ФОТО

Колекція Givenchy
/
Колекція Givenchy
/
Колекція Givenchy
/
Колекція Givenchy
/
Колекція Givenchy
/
Колекція Givenchy
/
Колекція Givenchy
/
Колекція Givenchy
/
Колекція Givenchy
/
Колекція Givenchy
/
Колекція Givenchy
/
Колекція Givenchy
/

Попередній матеріал
"Час.Підсумки тижня" з Віталієм Гайдукевичем – відео
Наступний матеріал
Знахідка у віконній рамі: як на Волині небайдужі майже сотню кажанів врятували – відео