twitter.com

"Худа, з чорними колами під очима. Вага менше 60 кг" – до Савченко пустили адвоката

  Російські викрадачі досі не дозволяють обслідування Надії Савченко незалежними медиками, тож вона продовжує голодування

  Адвокат Микола Полозов зустрівся з Надією Савченко в СІЗО. Про це він повідомив у своєму Facebook.

  "Худа, з чорними колами під очима. Вага трохи менше 60 кг. Каже, вчора виглядала ще гірше", – пише захисник. У п'ятницю заручниця дозволила російським медикам взяти у неї аналіз крові. За словами Надії, в крові виявлено чотирикратне перевищення елементів, які згущують кров, і дворазове зниження елементів, які розріджують кров. Як їй сказали лікарі, "кров перетворилася в смолу, яку серцю дуже складно прокачувати і велика ймовірність утворення тромбу і раптової смерті, буквально уві сні".

  "Після цього почалися "танці з бубнами" з боку адміністрації. Спочатку приходив начальник СІЗО і попередив, що до неї можуть почати застосовувати заходи примусового виведення з голодування. Потім з Москви спеціально прилетіла головна у ФСВП по медичній частині, прізвище Надія не запам'ятала, тільки ім'я та по батькові – Ірина Іванівна. Всі разом вони почали умовляти Надію на госпіталізацію. Від госпіталізації Савченко відмовилася, погодилася на введення їй глюкози і хлориду натрію у вену", – зазначив Микола Полозов.

  Надія Савченко і надалі відмовляється припинити сухе голодування. "Вона розуміє, що внутрішньовенна підтримка довго тривати не зможе – вени просто "згорають", але починати пити воду і приймати їжу вона поки не збирається", – уточнив адвокат.

  Натомість Савченко наполягає на допуску до неї незалежної комісії лікарів – українських або німецьких. Але поки ніякої позитивної інформації з цього питання немає. Про це Надія написала заяви своїм адвокатам, але тюремники їх вилучили – запевнили, що надішлють поштою, відповідно до закону. "Що ж. Подивимося", – пише правник.

  Окремо Надія Савченко попросила людей і ЗМІ, які її підтримують в РФ, задати одне питання Путін під час прямої лінії 14 квітня. Її цікавить не "видадуть-не видадуть, а конкретно коли президент Путін збирається повернути її додому в Україну".

  Президента України Надія Савченко попросила діяти більш рішуче в переговорах. Вона сказала: "Коли вода повністю заповнює греблю, в цей момент одна-єдина крапля може її прорвати. Вона і є та сама крапля. Після її звільнення почнеться ланцюгова реакція, яка приведе до звільнення інших українських політв'язнів в Росії". Заяву Надія підписала фразою "З Україною в серці!"

  Адвокат підсумував: "Поки Надія Савченко тримається, але сил у неї зовсім небагато. Домовилися, що вона постарається протриматися до четверга, коли ми знову до неї приїдемо. Далі буде видно".

  Згодом адвокат уточнив прізвище чиновниці, яка приїхала з Москви до Надії Савченко – це Ірина Ларіонова, заступниця начальника управління медично-санітарного забезпечення Федеральної служби виконання покарань РФ.

  Інший адвокат, Марк Фейгін, зазначив – позивних новин поки немає: "Як я і попереджав, ні про які обнадійливі новини в найближчі дні не йдеться щодо обміну Савченко".

  Нагадаємо, раніше сьогодні російські тюремники повідомили, що Савченко погодилася на огляди російських медиків.

  Попередній матеріал
  Матіос розповів про виконавців замаху на вбивство головного експерта у справі МН-17
  Наступний матеріал
  Каську загрожує до 12 років позбавлення волі – ГПУ
  Loading...

  Віра Савченко: "Не дратуйте мавпу - Надя днями могла б бути вдома"

  Фейгін: Сьогодні шостий день сухого голодування Савченко

  Фейгін: Розвести публіку перед тим, як відпустити Савченко - важлива частина угоди з боку Кремля

  Полозов: Якщо Надії Савченко стане гірше, допомогти у СІЗО їй не зможуть