Автомобілі з іноземними номерами
Автомобілі з іноземними номерами
pohnews.org

Хто просуває ввезення іноземних авто в Україну – МВС прокоментувало ситуацію з "єврономерами"

В ефірі програми "Час: Online" на "5 каналі" речник Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко прокоментував ситуацію з ДТП за участю автомобілів з іноземною реєстрацією

На думку речника Міністерства внутрішніх справ України Артема Шевченка, щоб вирішити проблему, яка склалася з "єврономерами", зусиль одного МВС не достатньо. "Це питання потрібно вирішувати на рівні уряду, оскільки не МВС запускало іноземні автомобілі на митну територію України", – заявив він.

 

"Якби не виникало проблем зі швидкою ідентифікацією власника такого транспортного засобу і того, хто керує, то нам було б байдуже, з якими номерами машини їздять по території нашої країни", – зауважив речник МВС.

Дивіться також повну версію інтерв'ю: Відеофіксація порушень та "листи щастя": як іще МВС зменшуватиме кількість ДТП

Він сказав, що якщо іноземець на авто з іноземною реєстрацією приїхав до нас і перебуває в нашій країні з туристичною або якоюсь іншою метою – жодних проблем немає. "З точки зору автоматичної фото- та відеофіксації – це буде суттєва прогалина і ми зараз над цим працюємо. Крім цього, це створює тло для правопорушень, і не тільки дрібних, – залишення місця ДТП, так і більш серйозних – з потерпілими. Порушник не буде дорожити своїм транспортним засобом, оскільки він дістався йому порівняно дешево", – сказав речник.

"Автомобілі з іноземною реєстрацією часто використовують кримінальні структури для підготовки та скоєння злочинів, оскільки їх можна дешево купити і не шкода покинути. Водночас, кримінальна поліція може встановити, на кого був зареєстрований транспортний засіб та як він був придбаний, щоправда, на це піде більше часу", – додав Артем Шевченко.

"Схему ввозу іноземних авто винайшли спритні ділки, які ставили собі за мету постійну боротьбу з патрульною поліцією. Вони знайшли шпаринку, можливо за підтримки корумпованих чиновників на кордоні, на митниці, для того, що завезти сюди доволі велику кількість транспортних засобів. Це не є фактором безпеки, хоча є і законослухняні водії на таких авто, які не порушують і не тікають з місця ДТП", – підсумував речник МВС.

Повну версію розмови дивіться тут:

Попередній матеріал
Штаб АТО: З вечора зафіксовано режим тиші, однак у першій половині дня травмовано одного українського військового
Наступний матеріал
Дивіться наживо на 5.UA засідання ВР і брифінг речника Міноборони

На Херсонщині вантажівка в'їхала в пасажирський автобус – 19 постраждалих

Як модернізували поліцію за останні два роки – Шкіряк

У МВС пояснили, чи мають право "Нацдружини" застосовувати силу

Обмеження швидкості та відеофіксація порушень ПДР: коли і як українці почнуть отримувати нові штрафи

ДТП зі співробітником МВС: апеляційний суд залишив службовця під вартою

Злочинів в Україні за минулий рік поменшало на 14% – поліція