Херсонці масово записуються до загонів оборони області

  Щодня біля Херсонського обласного військкомату вишиковується черга, яка часом сягає сотні людей. Добровольці зголошуються до загонів охорони міста та області. Серед новобранців – жінки та чоловіки. Лише за тиждень до лав самооборони міста записалися півтори тисячі містян.


  Двоє братів – Максим та Павло Ретіві – до обласного військкомату приїхали на своїх велобайках. Обоє записуються до загону Самооборони Херсонщини. Поки черга не дійшла, старший Максим розповідає про себе – його робота пов'язана з велотуризмом, під час зимових акцій протесту був активістом місцевого Майдану. Тепер із молодшим Павлом вирішили вступити до лав добровольчого формування.

  "Ну, династия такая патриотов. Может, раньше мы такими и не были, но с зимы ими стали. Россия все для этого сделала, и Путин в частности" – каже активіст.

  Лише за один день до лав Самооборони міста записалося близько сотні добровольців. У військкоматі кажуть – набирають містян від 25 до 60 років.

  Військовий комісар Сергій Кока пояснює: "Перше завдання для рот охорони – це виконання функцій територіальної оборони, а для загонів оборони – це виконання завдань за бойовим призначенням. Вони будуть виконувати задачі спільно з підрозділами Збройних сил, спільно з Нацгвардією, з прикордонниками".

  Після формальностей добровольці одразу приступають до муштри. Леонід Михайловський каже: ще б рік і відбір би не пройшов – нині чоловікові 59. Він хоче захистити місто від непроханих гостей з сусідньої країни: "Від росіян, щоб до нас не лізли. Зачем вони тут нада?"

  Охочі захищати своє місто і жінки. Альона Бойчук переконана – миру треба досягати за столом перемов, але у разі потреби, каже, готова взяти зброю до рук: "Я не очень хочу стрелять, конечно, Я пацифист. Я бы лучше хотела помогать раненым, если нужно будет".

  Перший етап відбору добровольців – медогляд. Найближчим часом для них організують курси загальновійськової підготовки. Загалом, за тиждень до лав добровольчих формувань записалися понад півтори тисячі мешканців міста та області. До зони АТО, запевняють у військкоматі, їх не відправлятимуть.

  Яніна Лєбєдєва, Сергій Тимчинський, Херсонська область, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Збірна України з пожежно-прикладного спорту - у п'ятірці найкращих команд Європи
  Наступний матеріал
  Міжбанк відкрився долларом по 13,4 грн.