Харків’яни копають траншеї на кордоні з Росією

  Близько двох сотень активістів взялися за лопати і подалися до Вовчанського району на Харківщині на пункт пропуску "Плетенівка". Там вони копають рови та траншеї, щоб убезпечити область від імовірного вторгнення російських окупантів.


  Небайдужі взялися за ту ділянку кордону, звідки минулого місяця планував заїхати в Україну так званий "гуманітарний конвой" Путіна.

  Аби робота йшла швидше, активісти працюють під музику. Окопи у аматорів виходять не гірші, ніж у професіоналів. Прості харків’яни вже розуміють різницю між інженерними спорудами для вогневих точок та зенітних установок.

  Поради, як правильно копати рів, дає менеджер Юлія Плугіна. Хоча дівчина лопату взяла до рук уперше, розповідає, як це робиться, дізналася у військових: "Окопы я копаю первый раз, думаю, не последний. Ширина окопа должна быть метр, окопы обязательно должны быть не прямые, а либо под углами, либо с вот такими, как вы видите, заходами, потому что если в окоп попадает снаряд, то осколки летят в длину, поэтому должны быть места, где человек может укрыться".

  Копають під пильним оком прикордонників. Ті не проти такої допомоги. Кажуть, окопи від ворожих обстрілів захистять та дадуть змогу вести вогонь у відповідь.

  Активісти працюють майже без перерви. Паузи – на гімн.

  Окрім окопів для прикордонників, які копають вручну, протитанкові траншеї прокладають екскаваторами. Облаштувати у такий саме спосіб патріоти планують усі прикордонні пункти пропуску в області.

  Попередній матеріал
  В уряді заявили про ліквідацію тіньової схеми на 1 млрд. кубів газу
  Наступний матеріал
  В Житомирі проходять підготовку новобранці 95-ї бригади ВДВ