Аеродинамічна труба, розроблена на КБ "Південне"
Аеродинамічна труба, розроблена на КБ "Південне" Facebook / Yuzhnoye State Design Office

КБ "Південне" завершило створення надсучасної аеродинамічної труби – відео випробувань

Читайте по-русски
Труба слугує для уточнення розрахунків аеродинамічних характеристик ракет і космічної техніки, що їх проектують на підприємстві

Держпідприємство КБ "Південне" (м. Дніпро) завершило створення нового і поки єдиного в Україні експериментального стенду – імпульсної аеродинамічної труби короткочасної дії. Про це повідомили у прес-службі підприємства.

"Цей стенд дає змогу моделювати умови польоту літальних апаратів у діапазоні від малих надзвукових до гіперзвукових швидкостей – від 1,5 до 8 чисел Маха – і слугує для експериментального підтвердження і уточнення розрахункових аеродинамічних характеристик проектованої ракетно-космічної техніки", – йдеться в повідомленні.

Прес-служба підприємства також повідомила, що роботи зі створення імпульсної аеродинамічної труби проведені в короткий термін власними силами КБ, що визначило їх низьку собівартість. Фахівці КБ "Південне" підійшли до виконання завдання творчо, застосувавши цілу низку оригінальних технічних рішень.

На підприємстві переконані: завдяки тому, що наприкінці 2018 року у КБ було відкрито обчислювальний центр з високопродуктивним суперкомп’ютером, введення в експлуатацію імпульсної аеродинамічної труби дає можливість говорити про сформування у КБ "Південне" власного розрахунково-експериментального комплексу повного циклу для науково-дослідних і проектних робіт в галузі аеродинаміки, тепломасообміну та міцності.

Довідка. Державне підприємство "Конструкторське бюро "Південне" ім. М.К. Янгеля" є одним з найвідоміших і визнаних у світі науково-конструкторських підприємств з розроблення ракетно-космічної техніки. В активі КБ "Південне" і організацій-партнерів –створення дев'яти типів космічних ракет-носіїв, з використанням яких здійснено близько 500 запусків і виведено на орбіти більш як 1100 космічних апаратів. КБ "Південне" бере участь в експлуатації американської ракети-носія середнього класу "Антарес" для доправлення вантажів на Міжнародну космічну станцію і створенні ракети-носія "Циклон-4М", призначеної для запусків космічних апаратів з території Канади. На базі відпрацьованих технологій ракет-носіїв сімейства "Зеніт" і "Циклон" колектив КБ «Південне» створює нове перспективне сімейство ракет-носіїв "Маяк". Прикладом нетрадиційного використання власних розроблень може бути проект "Днепр" – переоснащення міжконтинентальних балістичних ракет РС-20, спроектованих і виготовлених в Україні ще за радянських часів, у ракети космічного призначення для запуску комерційних супутників.

Попередній матеріал
На Яворівському полігоні стартували масштабні навчання легендарних "Чорних запорожців"
Наступний матеріал
Зустріч Петра Порошенка з представниками ЗМІ у Брюсселі під час візиту до інституцій ЄС – відео
Loading...