5 канал

Касько сказав, чого саме вимагають активісти від ГПУ

Насправді вимоги в цілому можна звести до трьох простих речей

Вимоги тих людей, які брали участь у акції, ширші, ніж ліквідація одного департаменту (департамент із розслідування та нагляду у кримінальних провадженнях у сферах державної служби та власності – 5.ua). Про це повідомив член правління Transparency International, екс-заступник генерального прокурора Шокіна Віталій Касько.

"Насправді вимоги в цілому можна звести до трьох простих речей. Перше: те, що Генпрокуратура повинна припинити втручатися в діяльність НАБУ… Дуже важливо, щоб ГПУ займалася своїми справами, а таких справ є дуже багато. Це справи, наприклад, колишніх посадовців часів Януковича. 22 особи в санкційному списку, жодна справа до суду не направлена. Ці ресурси, які пускаються, аби стежити за детективами НАБУ, вони мали б бути направлені на розслідування злочинів колишніх високопосадовців", – наголосив він.

"Друга вимога стосується того, що НАБУ повідомили про застосування до своїх співробітників катувань та інших форм жорстокого поводження… Має бути реакція правоохоронних органів та має бути проведене ефективне розслідування таких фактів. На жаль, ми не чули ані реакції керівництва правоохоронних органів, ані побачили затримань, усунення з посад і притягнення до кримінальної відповідальності тих, хто міг вчиняти акти катувань. Такі дії, за міжнародними стандартами, мають тягнути реальні строки покарання у вигляді позбавлення волі. Тому друга вимога – це застосування закону то тих, хто вчиняв катування", – повідомив Касько.

За його словами, третя вимога – взагалі розібратися, що відбувається в цьому департаменті, а саме чому здійснюється розслідування замовних справ, чому люди, які проводять ці справи, не просто не звільняються з прокуратури і не притягаються до відповідальності, а отримують підвищення. 

Як повідомляв 5.ua, сьогодні під стінами Генпрокуратури відбувається акція протесту через конфлікт ГПУ з НАБУ.

Попередній матеріал
ДПСУ звинуватила військову прокуратуру у бажанні "зіткнути їх лобами" з Нацполіцією
Наступний матеріал
Росія будує на кордоні з Польщею паркан із колючим дротом – ЗМІ
Теги:
Loading...

НАБУ розслідує вже чотири справи про незаконні дії ГПУ

Конфлікт навколо НАБУ: у СБУ відреагували на закиди Ситника

У мережу виклали відео сутичок працівників ГПУ та НАБУ

Головні події дня в одному відео: електронне декларування, НАБУ, АТО

Ситник: Ніякої війни між ГПУ та НАБУ – немає

У НАБУ оприлюднили відео допиту слідчих, затриманих працівниками ГПУ