.
. 5 канал

Карантин – не перепона: як шахраї заробляють на українцях, що шукають у Європі кращої долі

Читайте по-русски
Дослідження показало, що майже 18% українців, які шукали роботу за кордоном, стикалися з шахрайством при підготовці документів

На фоні пандемії, яка не припиняється, Західну Європу продовжують трясти багатотисячні акції проти посилення карантину – оскільки посилення протиепідемічних заходів призвело до росту безробіття. У деяких країнах воно сягає 15%. Та попри це українці продовжують мріяти про високі заробітки за кордоном. Цим легко користуються шахраї, йдеться в сюжеті "5 каналу".

Як повідомляється, нещодавно було викрито чергову шахрайську аферу – псевдорекрутери пропонували захмарні заробітки у Великобританії.

"Зазвичай на більшість ваших запитань вони відповідають дуже гарно, розказують, ну просто малюють, яка там казочка. Між тим, всім іншим вони розказують, до якого числа і яку суму треба скинути, як вони це називають, за вакансію. Ви відправляєте певну суму грошей, яку вам скажуть. І все! І далі ви чекаєте. Все закінчується тим, що все смс-листування видаляється, номер змінюється і нікуди ви уже не додзвонитеся", – кажуть в інтерв'ю досвідчені заробітчани.

Соціологічне дослідження показало, що майже 18% українців, які шукали роботу за кордоном, особисто стикалися з шахрайством при підготовці документів.

І це при тому, кажуть експерти, що подекуди рівень оплати праці для фахівців та представників робочих професій в Україні не нижчий за обіцяну винагороду закордоном. І це без ризиків втратити власні гроші та здоров’я.

Попередній матеріал
"Більше безробітних, менше заробітків": європейці на вулицях протестують проти посилення карантину
Наступний матеріал
Закидали камінням та підпалили: п'яні підлітки на Донеччині вбили знайомого, а потім і випадкового свідка
Теги:
Loading...