Календар із 13 місяців від українського фізика [репортаж, відео]

  Календар із 13 місяців вигадав учитель фізики з Буковини Олександр Макарчук. Тринадцятий місяць він пропонує назвати Грибнем і поставити його між серпнем та вереснем. Винахідник упевнений, григоріанський календар, за яким нині живе увесь світ - недосконалий. А у його варіанті кожен рік і кожен місяць завжди починається з понеділка. Свій календар винахідник навіть запатентував.

  Створити новий календар Олександр Макарчук мріяв ще у студентські роки. Тоді викладачі розповіли майбутньому фізику, що сучасний григоріанський  - недосконалий. Альтернативу у 13 місяців, винахідник придумав за одну ніч, коли вже викладав фізику в одному з ліцеїв Чернівецької області.

  28 місячних днів діляться на 4 тижні. У році 364 доби. Такий календар пан Олександр називає вічним, бо за його підрахунками, він тисячоліттями залишатиметься незмінним. Високосний рік у цій схемі  передбачений лише раз на 6 років, і він буде довшим на тиждень.

  Додатковим 13 місяцем став грибень. У календарі ним завершується літо і розпочинається осінь. Назву  вигадували гуртом - із колегами та учнями. Грибень обрали з майже тисячі варіантів.

  Свій винахід Олександр Макарчук запатентував.   Проте ухвалити рішення про переїхід на новий календар може лише міжнародна асоціація календарів при ООН, зваживши усі ЗА і ПРОТИ.

  Юлія Фінгарет, 5 канал: "Проти календарних змін першою виступила церква. І науковці з нею погодилися. Адже кожна релігія має свій - адаптований під Григоріанський - церковний календар, який необхідно буде переробити у разі найменших змін. Зокрема, християни розписали свята не лише на 12 місяців цього року. Пасхальний календар склали на  століття уперед".

  Науковці кажуть, до ООН надходять сотні пропозицій з усього світу про зміну календаря. Проте там нині не вважають цю проблему актуальною. Ідею 13-ти місяців пропонують більшість винахідників. Утім, кажуть астрономи, не така вона вже й досконала.

  А ще, жартують науковці, за умови 13 місячного року доведеться переписувати не лише церковні календарі, а ще й відому в усьому світі дитячу казку про 12 місяців.

  Юлія Фінгарет, Людмила Григорчук, Сергій Клименко, 5 канал


   

  Попередній матеріал
  Масова загибель птахів в Італії
  Наступний матеріал
  У США помер український моряк
  Теги: