"Укроборонпром"
"Укроборонпром" 5.UA / Фото: Марія Бєляєва

"Із 2014 року не уклали жодного контракту": "Укроборонпром" спростовує дані SIPRI щодо нібито продажу озброєння Росії

  Читайте по-русски
  В "Укроборонпромі" стверджують, що SIPRI надає дані, аналіз і рекомендації, що ґрунтуються на відкритих джерелах, але у випадку з нібито продажем українського озброєння Росії інформація про джерела відсутня
  "Укрборонпром" заявляє, що з 2014 року не уклав жодного контракту на поставку озброєння чи військової техніки до Російської Федерації. Про це повідомляє пресслужба "Укроборонпром".
  "Стокгольмський інститут дослідження проблем миру (SIPRI) опублікував дані, згідно з якими Росія нібито увійшла у трійку найбільших імпортерів українського озброєння за 2016-2020 роки. Беручи до уваги наведене вище, "Укроборонпром" відповідально заявляє, що з кінця серпня 2014 року жодне підприємство концерну не уклало жодного експортного контракту, а відтак не відвантажило жодної одиниці озброєння чи військової техніки (ОВТ) до Російської Федерації. Відповідне рішення Ради національної безпеки та оборони України від 27 серпня 2014 року про припинення експорту товарів військового призначення та подвійного використання до Росії введено в дію указом президента України", – мовиться в повідомленні.

  У відомстві зауважили, що продукція підприємств "Укроборонпрому" становить лише частину загального обсягу експорту озброєння та військової техніки (ОВТ) Україною.

  Крім того, заступник гендиректора з управління активами "Укроборонпрому", екснардеп Мустафа Найєм заявив: "Як постійний представник концерну у складі Міжвідомчої комісії з військово-технічного співробітництва (МКВТС, що є одним із ключових органів держрегулювання у сфері міжнародного військово-технічного співробітництва та експортного контролю – ред.), утвореної за рішенням РНБО, стверджую, що з кінця серпня 2014 року Комісія жодного разу не погоджувала жодних контрактів на поставку ОВТ на територію Російської Федерації. Крім того, відповідне рішення РНБО є обов'язковим для виконання усіма органами виконавчої влади".

  В "Укроборонпромі" також стверджують, що SIPRI надає дані, аналіз і рекомендації, що ґрунтуються на відкритих джерелах. Проте на підставі яких саме відкритих джерел інформації були сформовані показники SIPRI окремо як щодо номенклатури експортованих товарів, так і щодо визначення обсягу їх вартості, а також стосовно методики здійснення цих розрахунків – інформація відсутня.

  Як повідомляв 5.UA, "Укроборонпром" розпочав службове розслідування щодо діяльності одного із заступників генерального директора з метою перевірки інформації, озвученої 4 березня 2021 року, під час пленарного засідання Верховної Ради України. Народний депутат від групи "Довіра" Андрій Кіт заявив про "явну приналежність" заступника генерального директора "Укроборонпрому" з маркетингу та збуту до російських спецслужб та про те, що його діяльність "як керівника тодішнього спецекспорту "Прогрес" з однією з країн Південної Азії завдала Україні збитків. У корпорації наголошують, що метою службового розслідування є сприяння парламентському контролю та отримання достовірної та об'єктивної інформації щодо звинувачень Морозова.

  Попередній матеріал
  У "помаранчевій" зоні карантину вже 16 областей і місто Київ
  Наступний матеріал
  У Львові посилюють карантинні обмеження через пандемію COVID-19
  Loading...

  "Укроборонпром" уклав контракт із Пакистаном на ремонт танків Т-80УД вартістю 85,6 млн доларів

  Ан-178 для ЗСУ: відома дата завершення будівництва фюзеляжу першого з трьох літаків

  "Укроборонпром" відзвітував про виконання держоборонзамовлення-2020 – сюжет

  "Укроборонпром" відзвітував про виконання державного оборонного замовлення у 2020 році – включення

  В СБУ розповіли подробиці справи, за якою провели обшуки в "Укроборонпромі"

  Зрив державного оборонного замовлення: як реагують у ВР та чи планують виправляти ситуацію