Івано-Франківську - 350 років [відео]

  350 років виповнилося Івано-Франківську. День міста відзначають низкою фестивалів. Це свято ковалІв, і лицарський тунір, і фестиваль етнічної музики. Триватимуть святкування протягом тижня.

  Щороку Ольга Михайлик зі своїм чоловіком вирушає на площу біля Ратуші відзначати день народження свого тепер уже рідного міста. Жінка переїхала до Івано-Франківська наприкінці 60-х років.

  Ольга Михайлик, мешканка Івано-Франківська: "Воно було красиве, але не настільки впорядковане, в 69 році будувався великий Арматурний завод, Автоливмаш, завод тонкого синтезу, багато заводів будувалося, я пишаюся тим, що моя праця вкладена в це місто".

  Саме у день міста вирішили створити сім`ю Наталя і Тарас. Разом із ними грандіозне весілля влаштували ще сім пар їхніх земляків.

  На 350-річчя Івано-Франківська з`їхалися кілька тисяч гостей. Прибули 28 іноземних делегацій. Уперше в історії міста спільний молебень просто неба  влаштували священики різних конфесій.

  Одночасно у місті тривають численні фестивалі. На одному із них у майстерності вправляються ковалі. Десять років тому вони започаткували в Івано-Франківську традицію - створювати спільну композицію. Цьогоріч вирішили -  це буде Арка дружби. ЇЇ вага 30 тонн.

  Роджер Бокстель, Президент Бельгійської Федерації ковалів: "Це прекрасна земля, мені тут подобається, я зустрів тут друзів із Нідерландів, із різних країн".

  Іншим майданчиком заволоділи лицарі. Незважаючи на спеку, вони в обладунках та зі зброєю. Це учасники клубів історичної реконструкції. На честь Дня міста вони влаштували лицарський турнір.

  Святкуватимуть івано-франківці ще цілий тиждень. Програма урочистостей завершиться аж 14 травня, коли до міста привезуть кубок чемпіонату Європи з футболу. 

  Анастасія Краснова, Антон Гетьманський, Івано-Франківськ, 5 канал


  Попередній матеріал
  Потужний торнадо у Японії - є загиблі
  Наступний матеріал
  Етно-фестиваль "Хліб" [відео]
  Теги: