5 канал

Історична реконструкція: У Києві фехтувальники зі всієї України влаштували "Пирогівську битву"

"Велику Пирогівську битву" влаштували в Києві історичні фехтувальники з цілої України. Просто неба у Пирогові воїни, в металевих обладунках, у запеклих боях на мечах, міряються силами та вправністю

Спортсмени розминають м'язи ще до двобоїв, адже лати важать понад 30 кг і щоб вдягнути їх без сторонньої допомоги знадобиться до півгодини часу.

Серед учасників турніру є й чемпіони світу: члени збірної України, які цьогоріч у фіналі подолали команду Російської Федерації, і новачки, які лише вчаться орудувати мечем. До вечора неділі всі охочі можуть побачити, як сучасні лицарі ходять "стінка на стінку".

"Коли ти б'єшся із супротивником, котрий вдвічі сильніший за тебе, це цікаво, і це допомагає набрати більше досвіду, ти готовий до всього, мені це цікаво", - говорить учасниця змагань Ліна Киштарі.

"Головна особливість - це наявність  середньовічних обладунків, досить велика різноманітність може бути середньовічних обладунків, озброєння, яке може використовуватися. У групових боях це не тільки одноручна зброя, але і дворучне, сокири, алебарди можна використовувати. Найголовніше, щоб боєць був максимально захищений. Якщо відкриті суглоби, шия, якщо немає обов'язкових елементів обладунку, то звичайно людина не допущений до бою", - відзначив організатор лицарського турніру Серій Колос.

Попередній матеріал
110 курсантів Національної академії СБУ склали військову присягу
Наступний матеріал
Порошенко підписав амністію засудженим за нетяжкі злочини учасникам АТО

Іспанію сповнили "криваві людинки": як проходить традиційна Томатіна – ФОТО

Мистецтвом розповісти про трагедію: на Київщині відбудеться перший арт-фестиваль, присвячений Чорнобилю

"Другий після Ріо": У Лондоні проходить найвідоміший карнавал Європи

Пивний кухоль, намети, поліція: як Німеччина готується до "Октоберфесту"

В Україні презентували писанку на висоті понад 1,5 тис. м

Птахи, будівлі, метелики та дракон: стартував міжнародний фестиваль повітряних зміїв