Втратив 4 кінцівки, але переміг смерть: Історія символа "незламності" Вадима Свириденка – відео

Вболівати за чоловіка на "Іграх незламних" в Торонто будуть його дружина і крихітна донечка

5 канал продовжує цикл матеріалів про учасників національної збірної, які вже менш як за два тижні представлятимуть Україну на Міжнародних змаганнях Invictus Games. Кожен сюжет – це історія переможця, який попри тяжкі поранення на фронті, зумів повірити у свої сили, і не лише звестися на ноги, а й досягнути неабияких результатів у спорті.

Наша друга розповідь про бійця, чия життєва історія сколихнула усю Україну. Залишившись, унаслідок поранень без усіх чотирьох кінцівок, боєць 128-ї гірсько-піхотної бригади Вадим Свириденко, став символом нескореності. Про незламного героя далі Наталка Коцкович.

Вадим Свириденко згадує, як отримав поранення в Дебальцевому: "Тоді, коли перевозили поранених, колона була розбита, я залишився протягом 4-ох ночей на морозі. Тоді полон, наш обмін, наша сторона. Ну і далі історія вже знає все".

Увесь 2015 рік Україна молилася за його життя. Історія Вадима Свириденка неймовірна, а його бажання жити перемогло смерть. "А мені так ходить хотілось. А я знаю одне, якщо хочеш ходити – починай бігати", – говорить чоловік.

Після тривалого лікування та реабілітації медик 128-ї бригади не лише повернувся до мирного життя, а й долучився до активної громадської діяльності та захопився спортом. До змагань у Торонто Вадим Свириденко активно готується. І хоча найбільша дистанція турніру – півтори тисячі метрів, спортсмен біжить значно більше.

Попри тяжкі поранення, 44-річний ветеран АТО не дозволяє собі розслабитися ані на мить. Упевнений, вижив – значить мусиш жити гідно. Своїм прикладом Вадим Свириденко надихає інших. Він суворо ставиться до тих, хто після повернення з фронту закрився у собі. Мріє, щоби кожен ветеран знайшов сили повернутися до мирного життя.

Чи не найвідчутнішою підтримкою ветерана під час змагань у Торонто, зізнається Вадим Свириденко, будуть його дружина і крихітна донечка, які вболіватимуть нього в Україні.

Наталка Коцкович, Руслан Альмухамедов, "5 канал"

Попередній матеріал
Фільм жахів, убивча комедія та любовна мелодрама: що дивитися в кіно наступного тижня
Наступний матеріал
Розмаїття форм та матеріалу: як купити кухню своєї мрії