Вакцина від коронавірусу
Вакцина від коронавірусу 5 канал / Час. Підсумки тижня

Головний санітарний лікар розповів, кого першим щеплять китайською вакциною CoronaVac

Читайте по-русски
За словами Ляшка, найближчим часом буде поставлено майже 2 мільйони доз

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко прокоментував вчорашню поставку китайського препарату CoronaVac в Україну. За його словами, пріоритет у вакцинації буде виділено на людей похилого віку, маломобільну групу населення, а також їх опікунів. Про це повідомляє "5 канал".

На питання, чому китайської вакцини CoronaVac прибуло увосьмеро менше, ніж планували, Ляшко вказав на компанію-постачальника. 

За його словами, найближчим часом буде виконаний весь контракт. А це – майже 2 мільйони доз. Ляшко додав, що за несвоєчасні постачання китайська компанія сплачуватиме штраф. 

Усі 215 тисяч доз вакцини від COVID-19, що напередодні прибули до Міжнародного аеропорту "Бориспіль" із Китаю, мають пройти десятиденний лабораторний контроль. Тоді їх розділять порівну на два щеплення з перервою у 24 дні. 

Раніше фахівці Національної технічної групи експерти з питань імунопрофілактики рекомендували вакцину до використання. Препарати CoronaVac не мають обмежень щодо віку, їх ефективність перевищує 70%. У посольстві України в Китаї наголосили, що ця вакцина пройшла всі етапи клінічних досліджень. Крім Китаю, її вже застосовують, зокрема, у Бразилії та Туреччині. 

"Ця вакцина однодозова, порівняно з тією, що ми зараз використовуємо, десятидозною, тому її в першу чергу будуть використовувати на тих платформах і для тих категорій населення, які унеможливлять у подальшому розлив. Зокрема, пріоритет буде виділено на маломобільну групу населення похилого віку, мобільні бригади будуть їздити по місцях проживання маломобільних людей і вакцинуватимуть цих людей, а також їх опікунів. Сьогодні ми маємо орієнтовну кількість таких людей – 40 тисяч", – розповів Ляшко.

Як повідомляв 5.UA, за минулу добу на COVID-19 захворіли рекордні понад 18 тисяч українців.

Попередній матеріал
У столиці за минулу добу виявили понад 1000 нових хворих на коронавірус
Наступний матеріал
Кулеба заявив, що критика вакцини Сovishield безпідставна та повідомив про відтермінування наступної партії
Loading...

Головний санітарний лікар України після щеплення препаратом CoviShield заразився на коронавірус

5 мільйонів щеплень на місяць для українців є цілком реальною перспективою – Ляшко

Ляшко розповів, куди діватимуть невикористані залишки вакцини від коронавірусу

Головний санітарний лікар України вакцинувався від коронавірусу

Вакцину від коронавірусу Pfizer/BioNTech зареєстрували в Україні

Щеплення від COVID-19 стартує в Україні – до яких областей направлять перші 500 тисяч доз вакцини