Голові сільради на Полтавщині закидають земельні оборудки на 8 млн грн

  Земельні оборудки на суму понад 8 мільйонів гривень закидають голові однієї з сільрад на Полтавщині. Слідчі мають підозри, що жінка підробляла рішення сесій, щоби земельні паї відходили стороннім особам. За версією правоохоронців, депутати сільради несамохіть ставали співучасниками афери. Сама чиновниця звинувачення відкидає.

  Ніна Павлівна уже кілька років намагається отримати ділянку у рідній Ковалівці, і заяви про це до сільради пише регулярно. Спершу її запевняли, що вільної землі немає. А тепер кажуть, про бажання жінки навіть не здогадувалися. 

  Ніна Павлівна, мешканка с. Ковалівка: "Як можна. Коли я писала 2 заяви, я писала у вас в сільраді і переписувала. Один раз мені сказали, що землі немає взагалі, друга раз сказали. Шо єсть, ну хай буде гектар і 50 сотих. І ні однієї заяви цієї немає. Мені відповідають, що ви взагалі не писали".

  Поки селянам у паях відмовляли, у земельних ділянок таки з`являлися нові власники. По обидва боки місцевої річки почали оселятися нові мешканці Ковалівки. Відтак, селяни влаштували власне розслідування. Вивчали документацію та навіть записали на диктофон дві останні сесії. Коли ж звірили записи із протоколом засідання, виявилося, що за паперами депутати встигли виділити невідомим понад 70 земельних ділянок.

   Юрій Бублик, представник громади с.Ковалівка: "Тобто депутати за них не голосували. Фактично ці 70 ділянок були одностайно роздані нашим сільським головою".

  Мешканці Ковалівки переконані, що незаконно роздали набагато більше паїв. Адже Ніна Гончаренко, яку звинувачують в оборудках, головувала у сільській раді понад 2 роки. Сама жінка усі закиди спростовує. Каже - її провину спершу має довести суд.

  Полтавські правоохонці кажуть - на іхній пам`яті це перший випадок, коли депутати висловлюють недовіру голові сільради. Нині проти чиновниці порушили кримінальну справу за фактом зловживання владою. Її звинувачують у підробці документів.

  Селяни твердять - чиновниця роздала землі щонайменше на 8 мільйонів гривень. Крім цього, люди вже подали позов на відшкодування їм моральних збитків. Від голови сільради вимагатимуть 50 тисяч гривень. Їх розділять символічно – по десятці на кожного жителя.

  Олена Орлова, Павло Бабінчук, Полтавщина, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9Мб)

  Попередній матеріал
  Бернард Медофф оскаржуватиме вирок суду
  Наступний матеріал
  Репортаж про ошукану квартирними аферистами пенсіонерку, яка живе на даху
  Теги:
  Loading...